Насамперед Спікер українського Парламенту висловив вдячність Фернандо Аріасу та технічному секретаріату Організації із заборони хімічної зброї за тісну й продуктивну співпрацю та сприяння отримання Україною необхідного обладнання.
«Питання протидії використання хімічної зброї в умовах повномасштабного вторгнення рф зараз набуває якомога більшої актуальності», — зауважив Руслан Стефанчук і запевнив, що Україна залишається рішучим і неухильним прихильником конвенції та діє у суворій відповідності до всіх вимог, визначених Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення.
Спікер Парламенту України повідомив, що велика кількість українських фахівців узяла участь у тренуваннях і навчаннях від Організації із заборони хімічної зброї. Він також додав, що нині компетентні органи влади України розглядають проект ad hoc угоди про встановлення привілеїв й імунітетів між технічним секретаріатом Організації із заборони хімічної зброї та Україною щодо здійснення візиту з метою надання технічної допомоги.
«Для України імплементація всіх положень Угоди є одним з основних завдань політики держави. Це питання перебуває під постійним контролем Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України і Уряду України», — наголосив Руслан Стефанчук. Зокрема, він зазначив, що Україна й за Конвенцією, і по суті взяла на себе зобов'язання та зобов'язується фактично не використовувати будь-які хімічні засоби як засіб ведення війни.
«Після цих 25 років ми можемо сказати, що ми — Європа, держави-члени, організація як визнаний авторитет — затвердили як цінність те, що хімічна зброя належить до інших часів, належить до минулого, що хімічну зброю не можна використовувати у сучасному світі».
«Сирійська війна була справді жахливою, а тепер українська війна, безумовно, є наступною складною річчю для нас», — наголосив Фернандо Аріас.
Він також повідомив, що нині триває будівництво нового відділення штаб-квартири — Центру хімії, де будуть два важливих місця для тренінгів: «Для тренінгів експертів із держав-членів, ваших і наших експертів, навчання використання нового обладнання для тестування та моделювання викликів після якої-небудь атаки або інциденту».
«Водночас ми чітко реагуватимемо й інформуватимемо вашу Організацію про всі результати чи підозри щодо використання таких хімічних засобів із боку рф», — акцентував Голова Верховної Ради України.