Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що не варто недооцінювати спроможність ворога так само, як і не варто цю спроможність переоцінювати. Бліцкриг не вдався. росія не змогла захопити Київ ні за 48, ні за 72 години. «Ніхто не зустрічав російських солдатів із хлібом-сіллю на українській землі. Але ми маємо бути реалістами. Уже 20% території окуповано, порівняно з 7%, як це було до початку повномасштабного вторгнення. Це означає, що ситуація не є статичною. росія, може, не з такою швидкістю, як вона планувала, але все таки захоплює нові українські території», — зазначила голова Комітету.
Вона переконана, що Україна та союзники мають зробити все можливе, щоб у війні, в якій український народ бореться за своє виживання, був лише один фінал — перемога: «Якщо ми хочемо вижити — ми не можемо йти на жодні компроміси. Це лише б додало апетиту агресору. Тому ми маємо перемогти. Яким коштом, з якою спроможністю, з яким масштабом допомоги — це досі залишається великим питанням».
Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що прикладом лідерства в підтримці України є Сполучені Штати. Це стосується і постачання зброї, і спрощення процедур, і надання фінансової допомоги. Багато європейських країн та членів НАТО, на думку голови Комітету, можуть взяти приклад зі США. Водночас після рішення надати Україні 40 мільярдів доларів фінансової допомоги настав час говорити про нову підтримку: «Тому, що Україна, за підрахунками експертів, витрачає на війну по 400 мільйонів доларів на день. Навіть разом з усією вже наданою Україні допомогою — цього все одно недостатньо, щоб витримати цю екзистенційну для України війну».
Голова Комітету переконана, що союзники мають діяти швидше, часом навіть на випередження, щоб допомога Україні була справді вчасною та ефективною. «Ще на початку квітня, коли ми були з візитом у США, ми наголошували на необхідності тренування українських солдатів, офіцерів і технічного персоналу в питанні використання ними сучасної зброї. Я впевнена, що настане час, коли все таки постане питання надання Україні винищувачів. Чому не почати тренувати пілотів уже зараз, перед тим, як це політичне рішення буде ухвалене?», — сказала вона.
Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала ключові речі, від яких зараз багато в чому залежить успіх України у протистоянні загарбникам: «Перше — терміновість, якість і кількість надання зброї, а також тренування із її використання. Важка зброя, якої ми життєво потребуємо. Ми залежимо також від фінансової підтримки. І бажано, щоб підтримка ця надавалася у вигляді грантів, а не позик. Ми потребуємо тиску на росію. Не забувайте, що росія продовжує отримувати гроші за нафту і газ, який продовжує продавати світові. 61% коштів за російські енергоносії зараз платить Європа».
Ще однією складовою перемоги України, переконана голова Комітету, є бажання Заходу допомагати: «Світ не може втомитися від війни в Україні. Війна далека від завершення на нашій території і у свідомості українців… Не втомлюватися, не відсторонюватися від війни, бо Путін сам не зупиниться. Він зупиниться тільки, якщо його зупинять. Тому росія має бути переможена, ізольована, притягнена до відповідальності та покарана».
Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що Україна не приймає жодних пропозицій щодо свого нейтралітету. Бо це означатиме рабство чи перетворення на один з федеральних округів росії. Вона нагадала, шо у 2014 році Україна вже була нейтральною і позаблоковою державою, і це не завадило росії напасти і анексувати частину української території. У контексті візиту лідерів Німеччини, Франції та Італії до України голова Комітету вважає, що цей візит може бути корисним за кількома напрямами: по-перше, щоб Україні надали статус кандидата на вступ до ЄС вже в кінці червня. Щоб Німеччина, нарешті, надала Україні важку зброю, бо зараз це питання постійно відкладають. І щоб європейські партнери не припиняли фінансову підтримку України. «Я не бачу жодної можливості того, що цей візит може призвести до якихось поступок України перед росією. Український народ ніколи на це не погодиться», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.