Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту зустрівся з Головою Палати депутатів Парламенту Румунії Марчелом Чолаку.
Насамперед Перший віцеспікер українського Парламенту висловив вдячність Румунії за активну адвокацію військової підтримки України та акцентував на важливості поглиблення міжпарламентської співпраці. Він також наголосив, що нині Україна тримає оборону на трьох важливих фронтах: військовому, дипломатичному та економічному.
«Найближчими днями Єврокомісія, а згодом Єврорада, визначатимуться щодо статусу України кандидата у члени ЄС. Ми дуже вдячні за позицію Румунії, зокрема, Парламенту, щодо підтримки у цьому питанні. Якщо є можливість виступати з адвокацією України, ми будемо теж за це дуже вдячні», — зауважив Перший віцеспікер українського Парламенту. Він також висловив вдячність Румунії за активну санкційну політику.
До того ж, Олександр Корнієнко повідомив, що триває робота з визнання звірств, скоєних російськими нацистами, геноцидом Українського народу. Зокрема, Перший віцеспікер звернувся до Парламенту Румунії з проханням розглянути можливість ухвалення відповідної заяви: «Парламент системно працює та звертається до багатьох світових організацій, аби росія перестала бути членом різних світових організацій, зокрема, Ради Безпеки ООН».
«Економічна співпраця та інтеграція України з Румунією перебуває на дуже високому рівні, адже Румунія є одним з основних логістичних хабів, партнерів України», — зазначив Перший віцеспікер. До того ж, Олександр Корнієнко зауважив, що зараз актуальним для України є питання доступу до палива.
Заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа наголосила, що росія розв’язала війну не лише проти України, але й економічну війну проти всього світу: «рф намагається добитися, щоб у світі почався масовий голод і Україна з Румунією тут стоять пліч-о-пліч, щоби цього не допустити. Дякуємо румунському Уряду за підвищення спроможності портів і каналів для експорту та імпорту продукції з та в Україну».
Зі свого боку, Марчел Чолаку акцентував, що Румунія має взяти на себе роль регіонального хабу для забезпечення стабільності та розвитку Східної Європи та Чорноморського району: «Перший крок у цьому напрямі — відбудова України». Він також наголосив, що в Україні необхідно оперативно організувати комерційну, економічну та гуманітарну команду для полегшення процесу реконструкції.
Насамкінець Олександр Корнієнко подякував Марчелу Чолаку за прихисток, який надала Румунія багатьом українським сім’ям, та передав малюнок маленької харків’янки Єви як символ дружби між народами Румунії та України.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Олександр Корнієнко: Україна очікує від Румунії на продовження політики підтримки її євроінтеграційних намірів та адвокації цього прагнення серед інших країн
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час робочого візиту до Румунії зустрівся із Головою Сенату Парламенту Румунії Флоріном Кицу.
Насамперед Олександр Корнієнко подякував за небагатослівну, але надійну військову підтримку Румунії.
На дипломатичному фронті головним питанням сьогодні для України є отримання статусу кандидата у члени Європейського Союзу. І Україна очікує від Румунії на «продовження політики підтримки своїх євроінтеграційних намірів та адвокації цього прагнення серед інших країн».
Окрім того, Олександр Корнієнко висловив прохання до румунського Парламенту ухвалити резолюцію щодо визнання геноцидом злочинів, які росія коїть сьогодні в Україні. У цьому контексті, зауважив він, «Україна вдячна Румунії за підтримку та надання ресурсів для продовження роботи групи розслідувачів Міжнародного кримінального суду».
Окремо Перший віцеспікер українського Парламенту зупинився на економічній війні, розв’язаній росією, де виділив два головних складники.
«Одна війна — це блокування українських портів, знекровлення української економіки, а зараз ще з’явилася загроза голоду у низці країн, у які поступало наше зерно», — наголосив Олександр Корнієнко та додав, що для подолання цієї проблеми велике значення мають санкції, які Румунія активно підтримує, попри певні втрати, наприклад, у енергосекторі.
Він повідомив, що Україна фактично перейшла у повноцінний режим синхронізації з європейською енергосистемою, що може задовольнити запит Румунії на імпорт української електроенергії, зокрема, зеленої.
Також Перший заступник Голови Верховної Ради України запросив Румунію до участі у післявоєнній відбудові України.
«Один із механізмів, які ми зараз розглядаємо, це пряма співпраця територій. Поки готуються великі європейські проекти можна розпочати співпрацювати на рівні маленьких територій», — підкреслив Олександр Корнієнко.
Заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа закцентувала увагу присутніх на підтримку України Румунією в гуманітарній та транспортній сферах.
«Ми вдячні за те, що румунський Уряд робить щодо підвищення спроможності портів, які експортують українське зерно та продовольство. Важливою є також підтримка румунського Парламенту у створенні безпечних коридорів експорту через Чорне море», — зауважила парламентарка.
У свою чергу Голова Сенату Парламенту Румунії Флорін Кицу наголосив, що Сенат став один із перших, хто підтримував Україну у війні з росією, і сьогодні готовий підтримати євроінтеграційні наміри України, але за наявності «чіткого плану кроків, які мають імплементувати країни впродовж певного періоду часу».
Що стосується санкцій, Голова румунського Парламенту наголосив, що позиція Румунії тут чітка: «Румунія підтримує санкції проти росії, Румунія проти зняття санкцій з росії, як у 2019 році, коли було знято частину санкцій по Криму, і було видно результат цього підходу».