Про це інформує Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП на власній сторінці у Фейсбук-мережі.
У вівторок "Газпром" оголосив про зниження максимального обсягу постачання до 100 млн кубометрів газу на добу проти 167 млн кубометрів.
Сьогодні обсяги постачання газу до Німеччини газопроводом "Північний потік-1" скоротилися до 67 млн кубометрів.
російська компанія переконує, що таке рішення нібито ухвалено у зв'язку із затримкою у транспортуванні через санкції проти росії ключового обладнання для функціонування газопроводу "Північний потік".
Енергетичний регулятор Німеччини відхилив це пояснення. Німеччина вважає, що рішення "Газпрому" скоротити постачання природного газу до Європи через газогін "Північний потік-1" було політичним та спрямованим на розхитування ринку та підвищення цін.
Федеральний міністр економіки та віце-канцлер Німеччини Роберт Габек заявив, що Німеччина усвідомлює необхідність обслуговування трубопроводу, але додав, що перший комплекс робіт з технічного обслуговування мав відбутися не раніше осені. Водночас ці роботи не потребують таких великих скорочень постачання газу.
На тлі цієї новини ціни на газ у Європі підвищилися до 25%.
Міністр економіки Німеччини вже закликав громадян скоротити споживання енергії.
"Хоча поставки до Німеччини були забезпечені за рахунок інших, хоча й дорожчих джерел, ми повинні бути пильними, ми не повинні дозволити себе розділити, оскільки це те, що хоче зробити путін", - заявив Роберт Габек.
Європейські країни, зокрема Німеччина, залежать від постачання російського газу. У загальній структурі споживання російського газу приблизно 40%.
Видавництво Bloomberg в одному із своїх матеріалів пов'язує скорочення постачання газу із приїздом канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона та прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі до Києва для переговорів з Президентом України Володимиром Зеленським.
Нагадаємо, раніше Оператор газотранспортної системи України та НАК "Нафтогаз" закликали Німеччину припинити або істотно обмежити використання газогону "Північний потік-1", а частину обсягів з нього перенаправити на українську ГТС. Гендиректор ОГТСУ наголошував тоді на численних порушеннях з боку росії у використанні цього газогону.
"Голос України".
Ілюстрація з Фейсбук-сторінки Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП.