Рішення має бути підтримано всіма 27 країнами Євросоюзу одноголосно. Тому на цьому тижні український парламент ухвалив низку важливих законодавчих актів, необхідних для євроінтеграції.
Про прийняті Верховною Радою законопроекти розповіла народний депутат, голова підкомітету державної молодіжної політики Ірина Борзова.

«Верховна Рада звернулась до держав—членів Європейського Союзу та інституцій Європейського Союзу щодо підтримки надання Україні статусу країни—кандидата на вступ до ЄС. За постанову 7471 проголосували понад 300 депутатів. Віримо що це допоможе прийняти правильне рішення на саміті», — зазначила Ірина Борзова.

Верховна Рада ратифікувала конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, яка відома також як Стамбульська конвенція.

«Підписання конвенції передбачає криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти... Фактично це зобов’язання захищати від насильства та різних форм дискримінації», — повідомила народний депутат.

Парламент ухвалив Антикорупційну стратегію до 2025 року (законопроект 4135).

«Антикорупційна стратегія передбачає чотири розділи, перший з яких присвячений концепції формування антикорупційної політики в Україні. Решта розділів містять опис певних проблем й очікування стратегічних результатів, яких слід досягти для їх вирішення. Пріоритетні сектори державного управління, що визначені стратегією: суд, прокуратура, поліція; державне регулювання економіки; державний та приватний сектори економіки; податки та митниця; будівництво, земля, інфраструктура; сектор оборони; охорона здоров’я та соціальний захист; система запобігання та протидії корупції», — повідомила Ірина Борзова.

Парламент підтримав важливий екологічний документ — закон «Про управління відходами» (законопроект 2207-1-д).

«Цей документ важливий не лише для підтримки євроінтеграції, а й для України. Він визначає нові підходи у сфері управління відходами. Це запобігання утворенню відходів, їх переробка і лише потім захоронення на безпечних полігонах. Закон посилює контроль за управлінням небезпечними відходами і закладає підґрунтя для створення інформаційної системи управління відходами», — пояснює Ірина 
Борзова.

«Україна стоїть на захисті європейських цінностей, не-зважаючи на те, що нині триває повномасштабна війна росії проти України. Ухвалені закони — це політичний сигнал до Європейського Союзу про готовність надалі впроваджувати реформи в Україні та заклик підтримати прагнення України щодо визнання її європейської перспективи», — зазначила Ірина Борзова.