Адже, як повідомили у "Хмельницькводоканалі", тепер доведеться платити за використання води для поливу присадибних ділянок. Причому навіть тоді, коли насправді ніхто й краплі не зронив на суху землю!
Річ у тім, що вартість оплати розраховуватиметься за стандартною формулою: шість літрів води на квадратний метр на добу. Тож зволоження однієї сотки обійдеться у 8,5 гривні за день. За місяць доведеться заплатити 258 гривень.
Однак не варто переживати з цього приводу всім власникам ділянок. Платити за новими правилами доведеться лише в тому випадку, коли в домі немає лічильника води. Ті ж, хто має його, платитимуть за фактично використану воду за звичним тарифом.
Наразі "Хмельницькводоканал" обслуговує 15 500 споживачів приватного сектору, понад три тисячі абонентів досі обходились без лічильників води. Тож нововведення торкнеться саме їх.
Комунальники не вперше просять усіх раціонально використовувати воду. Але тепер за цим стежитимуть і самі. Щодня з дванадцятої години ранку до восьмої вечора у приватному секторі працюватимуть контролери підприємства, котрі стежитимуть, щоб не було крадіжок і безоблікового водокористування.
Новина про збільшення плати за воду стурбувала багатьох. Це й не дивно, адже далеко не всі щедро поливають свої грядки. А якщо і роблять це, то не щодня. Натомість платити доведеться всім і так, наче використовують воду для поливу щоденно. Додаткові платежі надходитимуть протягом поливного сезону. А його комунальники визначили з травня по серпень.
Нарахування будуть незмінними і стабільними навіть у тому випадку, коли спека спадатиме, а надворі дощитиме. Опади не допоможуть зменшити оплату за полив. Тож усі розрахунки регулюватиме не природа, а чинне законодавство. А воно не передбачає зміни норм на водопостачання через сезонні чи кліматичні природні зміни. Якщо в будинку не встановлено прилад обліку, то за поливання присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть тоді, якщо протягом усього сезону ніхто не користувався водою на ділянці через дощ чи з будь-яких інших причин.
Саме остання теза викликає найбільше обурення у тих власників ділянок, котрі взагалі не користуються водою для поливу. На їхнє переконання, додаткова платня - це намагання водопостачальників будь-яким способом збільшити свої надходження. Адже господарям ділянок доведеться платити за послуги, котрих вони не отримують. Та яким би несправедливим не видавалось їм це рішення, виконувати його доведеться. А для тих, хто не хоче платити за невикористану воду, є вихід. Як радять у МКП "Хмельницькводоканал", щоб дотриматись вимог законодавства та водночас уникнути непорозумінь і різних неприємних моментів у розрахунках, достатньо встановити в будинку прилади обліку води та укласти відповідний договір з водопостачальним підприємством. Завдяки цьому у споживачів буде можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку. У результаті за политі грядки все одно доведеться платити. Але тільки в тому випадку, коли вода насправді зволожила землю.
Хмельницький.