Про це інформує перший заступник голови КМВА Микола Поворозник на особистій сторінці в мережі Фейсбук.
Учора, під час відзначення 120-річчя КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва", 50 співробітників нагородили відзнаками Міністерства охорони здоров'я, Київської міської державної адміністрації та департаменту охорони здоров'я.
За час повномасштабного вторгнення росіян столична "швидка" здійснила майже 90 тисяч виїздів. Понад 500 виїздів - до пацієнтів із мінно-вибуховими та вогнепальними пораненнями.
Працівники "екстренки" виїжджали на 50 місць вибухів та потрапляння снарядів. І працювали вони не лише в межах Києва. Бригади київських "швидких" не раз працювали під час евакуації та надання допомоги в Київській області. Також з лікувальних закладів Дніпра та Запоріжжя до Києва та з Києва у Львів вони евакуювали 58 військових у тяжкому стані. Вони зустрічали евакуаційний потяг та госпіталізували важких військових пацієнтів.
"Ваша робота - одна із складових надійного тилу для наших військових. Вона важлива і безцінна для нас. Ви щодня рятуєте життя тут у місті, ви одні з перших приїжджаєте на допомогу в місця потрапляння ворожих ракет і ви ті, хто рятував життя наших військових, коли у столиці було гаряче. Дякую кожному! Своєю нелегкою працею, завзятістю та сміливістю ви робите внесок у перемогу України!" - написав перший заступник голови КМВА Микола Поворозник на особистій сторінці в мережі Фейсбук.
Додамо. За інформацією прес-служби КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва", рівно 120 років тому, 30 червня перший свій виїзд зробила бригада київської "швидкої" - бригада Рятувальної станції швидкої медичної допомоги м. Києва. А до кінця 1902-го медики здійснили вже 2006 виїздів. За час незалежності України з 1991 по 2021 роки до КНП "Центр ЕМД та МК", що є правонаступником Київської міської станції швидкої медичної допомоги, надійшло понад 21 млн звернень та здійснено понад 16 млн виїздів.
Сто двадцять років тому у складі Рятувальної станції був один лікар-завідувач і вісім чергових лікарів. Для надання медичної допомоги 300-тисячному населенню Києва на початку ХХ століття станція мала чотири санітарні карети і вісім коней та виконувала майже 5000 викликів на рік. Сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - потужна структура, співробітники якої цілодобово, безвідмовно та безоплатно надають екстрену допомогу тим містянам, які її потребують негайно!
Зазвичай одночасно чергують понад 160 бригад удень та вночі, а оперативно-диспетчерський відділ центру щоденно фіксує в середньому до 8 тис. дзвінків громадян. Щороку у роботі центру впроваджуються новітні технології. У 2021-му було запроваджено програмно-апаратний комплекс "Оперативно-диспетчерська система "Екстрена медична допомога". Система, синхронізуючись із сучасними цифровими технологіями, оптимізує роботу центру, дає максимум інформації про стан кожного виклику у кожен момент часу і забезпечує ефективний контроль за усім технологічним ланцюжком - від прийому до виконання виклику бригадою. Ефективно працює телеметрична система оброблення даних електрокардіограм, завдяки якій навіть бригада, у складі якої немає кардіолога, може переслати зняту кардіограму і у лічені хвилини отримати її розшифровку.
Останніми роками регулярно покращуються умови праці медиків: сучасні спеціалізовані автомобілі, оснащені всім необхідним для надання екстреної допомоги та зручні для добових чергувань, відремонтовані приміщення підстанцій з кімнатами для відпочинку, психологічного розвантаження тощо. А будівлі підстанцій за кошти міського бюджету поступово набувають однакового впізнаваного стилю. За три останніх роки відремонтовано 7 підстанцій, а ремонтуються ще 3...
Також у центрі працює "Консультативно-інформаційний відділ". Кияни знають про нього як про службу "Порада лікаря по телефону 15-83". Щодоби послугами служби користуються 500-800 киян.
Медики київських "швидких" готові до викликів кожної секунди. До різних викликів. На відмінно пройшли випробування ковідом (на жаль, три працівники померли від хвороби, яку отримали при виконанні своїх обов'язків). Тоді здавалося, що це чи не найстрашніше, правда? А тепер київські медичні рятувальники у прямому сенсі на передовій.
З 24 лютого 2022 року КНП "Центр ЕМД та МК" здійснено майже 90 000 виїздів. Понад 500 з них - до пацієнтів з мінно-вибуховими та вогнепальними пораненнями. І працювали медики не лише в межах Києва.
Бригади київських "швидких" виїжджали у місця вибухів та потрапляння снарядів, працювали на евакуації в Київській області, з Дніпра, Запоріжжя, допомагали вижити військовим та цивільним.
Директорка департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург, вітаючи медиків, пригадала легендарну для столичної "екстренки" людину - Анатолія Вершигору. Він віддав "швидкій" 47 років життя. Педіатр за фахом, на швидку прийшов працювати лікарем, а згодом очолив центр та керував ним 32 роки.
"На жаль, він пішов з життя у 2021. Але завдяки йому та тисячам таких відданих справі людей ми святкуємо в цей день успіх структури, яка працює заради здоров'я киян. 120 років наслідування традицій гуманізму та самопожертви, відчайдушності на професіоналізму. Ось що насправді ми відзначаємо. Дякуємо нашим звичайним надзвичайним медикам, які щодня та щоночі звикли працювати під звуки сирен. Працювати заради нас. Зі святом та бережи Бог вас та Україну!"
За матеріалами прес-служб КМВА та КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва".
Фото з відкритих джерел.