Про це інформує Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП на власній сторінці у мережі Фейсбук.
Це класифікація екологічно сталих видів діяльності для інвесторів, які допомагають у боротьбі зі зміною клімату. Рішення набуде чинності з початку 2023 року.
"Рішення Європарламенту щодо визнання інвестицій у природний газ та атомну енергетику такими, що відповідають концепції сталого розвитку, гарантують, що приватні інвестиції в газ і атомну енергетику необхідні для нашого енергетичного переходу і відповідають "зеленим" критеріям", - сказала комісарка ЄС з питань фінансової стабільності Мейрід МакГіннесс.
Природний газ є викопним паливом, яке продукує викиди, але набагато менші, ніж вугілля, і деякі країни ЄС розглядають його як тимчасову альтернативу для заміни більш брудного палива (dirtier fuel).
Атомна енергія вільна від викидів CO2, але лишає радіоактивні відходи. Франція, наприклад, стверджує, що атомна енергетика життєво необхідна для досягнення цілей зі скорочення викидів.
Прем'єр-міністр Словаччини Едуард Гегер заявив, що результат голосування Європарламенту є сприятливим для енергетичної безпеки та плану скорочення викидів.
"Прийнявши таке рішення, ми зможемо досягти кліматичної нейтральності до 2050 року", -- сказав він.
Блокування визнання газу та атомної енергії "зеленими" можливе лише в тому разі, якщо правом вето скористаються не менше 20 із 27 країн Євросоюзу. Експерти вважають такий варіант малоймовірним.
"Голос України".
Фото з Фейсбук-сторінки Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП.