У фермерському господарстві, що кілька років тому заклало ягідники, тепер на полі працює техніка, яка допомагає у збиранні ягід. Роботи ускладнюються через дуже велику спеку, коли на відкритому сонці стовпчик термометра перевищує 40-градусну позначку. Важко працювати людям, та й ягода просто спікається на сонці, і є великий ризик, що вона осиплеться. Тому працювати доводиться дуже швидко, щоб вчасно зібрати, а потім ще й доставити до споживача делікатну продукцію.
Та фермери сподіваються, що їх старання не будуть марними. Додає оптимізму ще й те, що нещодавнім рішенням уряду запущено програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць у рамках економіки воєнного часу. В них передбачена і підтримка тих, хто закладає нові чи розвиває свої сади, ягідники та виноградники. У фермерів також є можливість отримати гранти на створення або розвиток тепличних господарств.
Поки на ягідних полях кипить робота, до початку збирання основних сільськогосподарських культур залишається ще кілька тижнів. Аграріям громади треба обмолотити 7,3 тис. га ранніх зернових та зернобобових, у тому числі 2,8 тис. га озимої пшениці. Невдовзі перша зернозбиральна техніка вийде і на площі з ріпаком, які сягають 1,6 тис. га.
До традиційних жнивних труднощів у час війни додались нові. Сільгоспвиробникам потрібно знайти фінансовий ресурс для закупівлі пального, яке істотно зросло в ціні. До того ж досі до кінця не розв'язано проблему із зерносховищами.
Та попри все люди налаштовані на роботу, розуміють, що цьогорічні жнива - справжній бій за продовольчу безпеку країни.
Хмельницька область.
Фото Хмельницької міськради.