Про це інформує Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП на власній сторінці у мережі Фейсбук.
Щоб пом'якшити вплив імовірного припинення постачання природного газу росією на економіки країн-членів ЄС, Європейська комісія розробила план заходів.
Планується, що 20 липня Європейська комісія представить проект документа.
Проект документа містить рекомендації, які країни-члени ЄС мають розглянути для того, щоб обмежити споживання російського газу та знизити майбутні витрати підприємств і споживачів.
Нині проект документу Єврокомісії передбачає такі заходи:
- - перехід на інші види палива (рекомендація для промисловості і виробників електроенергії);
- - стимулювання великих споживачів газу до скорочення споживання газу;
- - проведення інформаційних кампаній щодо зменшення опалення та кондиціонування, а також встановлення обов'язкових лімітів під час "кризового рівня" ситуації в енергетичній галузі.
"Попереджувальні заходи можуть зменшити на одну третину вплив раптового зупинення постачання газу. Незалежно від рішення росії завчасні спільні дії на рівні ЄС у період, коли відбувається заповнення підземних газосховищ, зменшать ризики від скорочення поставок російського газу взимку", - йдеться в проекті документа ЄК.
Головним завданням для Європи цієї зими є забезпечення достатніх запасів газу для виробництва електроенергії та проходження опалювального періоду.
Згідно з документом, моделювання, проведене операторами газотранспортних систем ЄС, показує, що у разі зупинки постачання газу росією у липні, європейські ПСГ на початку листопада будуть заповнені на 65-71%, що значно нижче за цільовий показник у 80%.
Нині потужність транзиту російського газу становить менш як 30% від середнього показника за останні п?ять років. Зменшення російських поставок газу торкнулось 12 країн-членів.
"Голос України".