Олександрійська гостинність у дії

В умовах, у яких перебувають нині ті люди, котрих війна змусила залишити рідні домівки, більшість із них позбавлена можливості харчуватися належним чином за місцем проживання та не мають достатньо коштів, щоб самостійно замовити обід у закладах громадського харчування.

Допомогти таким сім'ям вирішила команда громадської організації "Олександрійський гендерний інформаційний центр" (голова правління Любов Кан, керівниця проектів Анна Орловська, фінансова менеджерка Тетяна Ценіна) у партнерстві з Олександрійською міською радою за підтримки французької неурядової міжнародної організації АCTED. Об'єднавши зусилля з лідером Центру допомоги ВПО Любов'ю Мороз, тут розпочали реалізацію соціальної ініціативи "Гарячі обіди для переселенців".

Проект став можливим також завдяки фінансовій підтримці Українського гуманітарного фонду (UHF) - Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA).

Наш фронт - у тилу

Волонтери зібрали пропозиції від закладів харчування міста, обрали постачальника, що запропонував найнижчу вартість гарячого обіду і розташований територіально найближче до місць компактного проживання ВПО. Стартувала акція 11 липня, і тепер щоденно, п'ять днів на тиждень, 250 осіб із числа вимушених переселенців мають безплатне харчування в ресторанному комплексі "Симпозіум".

"Триватиме проект два місяці. Його мета - підтримати тих, хто в умовах повномасштабної війни росії проти України вимушено залишив свої домівки і нині, проживаючи в гуртожитках і садочках нашого міста, не має повноцінного доступу до кухні, - розповіла Анна Орловська. - Нам дуже приємно, що ми змогли реалізувати нашу олександрійську гостинність у такий життєво важливий спосіб. Ми взялися за цю ідею, бо маємо команду і організаційну спроможність реалізувати усі вимоги донорів проекту - французької неурядової міжнародної організації АCTED. Передусім маємо забезпечити бездоганну фінансову звітність, бо це не останній аспект, якому донори приділяють неабияке значення. Та головне - допомога тим, хто нині потребує нашої підтримки".

Такої ж думки дотримується і власник "Симпозіуму" Сергій Моцний: "Ми працюємо в тилу, допомагаємо настільки, наскільки можемо. І це наш фронт. Ми не здаємося, не втрачаємо віри і разом наближаємо нашу Перемогу".

Сергій Моцний щодня навідується в кафе, допомагає вирішувати організаційні питання - разом з іншими членами родинного ресторанного бізнесу купує та доставляє продукти. Дбає, щоб усе було свіже та якісне. Розуміє, що його допомога дуже цінна, бо у кухарів своя місія - смачно готувати.

Разом - легше

"У меню - страви з продуктів місцевого виробництва. Для нас надзвичайно важливо зберігати марку якості, простоти і доступності. Незалежно від того, з якого приводу ми готуємо, найважливіше для нас - настрій гостей. А це не лише смачні страви, а й якість обслуговування", - зауважила співвласниця закладу Аліна Михайленко. Жінка задоволена співпрацею з волонтерами, які допомагають виконувати на кухні певні роботи.

"Серед наших волонтерів - переселенці зі Слов'янська, Краматорська, Харкова, Бахмута, Лисичанська, Сєвєродонецька. Ми усі об'єднані задля однієї мети - бути однією великою родиною, де є турбота, підтримка, взаємна довіра, - запевнила Любов Мороз (на знімку), яка на старті проекту разом із іншими членами команди волонтерів відвідувала місця компактного проживання вимушених переселенців для уточнення списків тих, хто потребує гарячого харчування. - Люди приходять цілими сім'ями, обідають, спілкуються, дякують за смачні страви і комфорт, адже ми спланували усе так, щоб нашим відвідувачам не доводилося стояти в черзі. В цьому ще один позитивний момент проекту".

"Я вдячна олександрійцям за гостинність і доброту. У нас там було гаряче від війни, а тут, у вас - від ваших добрих справ. Приємно усвідомлювати, що про нас дбають. Дякую, що створюєте тепло і затишок для тих, хто нині найбільше цього потребує. Олександрія - неймовірно гарне місто і люди в ньому - привітні, чемні, гостинні", - переконана переселенка зі Слов'янська Ірина Щербій.

Щоб переконатися в ефективній комунікації з тими, для кого власне втілюється проект, днями до Олександрії завітав представник організації-донатора АCTED Станіслав Зєлінський.

"Олександрія випередила своїх сусідів і реалізує програму на високому рівні, - дійшов висновку під час візиту представник АСТЕD. - Тут усе супер! Я поспілкувався з переселенцями з Луганщини і переконався, що ми робимо дуже важливу і потрібну справу - даруємо людям емоцію затишку і комфорту. Саме те, чого сьогодні так бракує тим, хто вимушено залишив свої домівки".

Такі ініціативи вже запроваджено в Кропивницькому і Полтаві. Заплановано в Знам'янці. Зателефонувати до АCTED, щоб залишити свої відгуки чи побажання, можна за номерами +380662656011, +380689480726.

Фото автора.