Україна купує газ на європейському ринку, і відсутність контрактів із «газпромом» на постачання блакитного палива є принциповою позицією.
Насамперед, Україна купує газ в Європі (Словаччина, Угорщина, Польща). Крім того, існує практика, коли українські компанії купують зріджений природний газ, привезений до європейських терміналів з США.
«Сьогодні НАК «Нафтогаз» проводить роботу як з пошуку джерел постачання газу, так і ресурсів на його купівлю. Тому що десь є питання ціни, десь є питання наявності тих чи інших обсягів», - прокоментував в ефірі телемарафону «Єдині новини» Голова Комітету Андрій Герус.
За словами Голови Комітету, незважаючи на війну, в Україні продовжується видобуток власного газу. З метою збереження рівня видобутку, НАК «Нафтогаз» планує також закуповувати природний газ для проходження опалювального сезону в українських видобувників та закачувати у підземні газосховища.
«Окрім імпорту газу ми маємо ще одне важливе джерело - власний видобуток природного газу», - сказав Андрій Герус.
За словами Андрія Геруса, Україна має розвивати власний видобуток природного газу.
«В України родовища природного газу сконцентровані в Харківській та Полтавській областях. Полтавська область знаходиться відносно віддалено від лінії бойових дій, тоді як у Харківській області є родовища, які знаходяться у прифронтовій зоні. Тому фактор війни, звичайно, є ключовим в питанні залучення інвестицій для розвитку газовидобувної галузі. Ми бачимо, що іноді російські окупанти спеціально знищують об’єкти енергетичної інфраструктури», - сказав Голова Комітету, додавши, що в існуючих умовах Держава має зробити все можливе, аби українські компанії не зменшували, а збільшували видобуток газу.