Зокрема, час підганяє роботу з облаштування захисних споруд у закладах освіти, адже до нового навчального року залишилось зовсім небагато. До роботи долучені представники управління з питань цивільного захисту населення, департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА, ГУ ДСНС в області, а також керівники відповідних структурних підрозділів Хмельницької міської ради.
Під час наради, яка відбулася в обласній військовій адміністрації (на знімку), наголошувалось, що наразі на Хмельниччині готовність укриттів у закладах освіти до початку навчання становить двадцять відсотків. Тож усім є над чим працювати.
За інформацією представників Хмельницької міської ради, в обласному центрі, де є 39 шкіл та 43 заклади дошкільної освіти, готувати їх до нового навчального року почали ще в червні. За цей час вдалось не тільки оглянути і визначити придатність укриттів, а й скласти перелік заходів, які потрібно здійснити на кожному об'єкті для приведення його до належного стану. На це потрібні не тільки час, а й кошти. Тож на основі розрахунків за результатами обстежень з міського бюджету виділили 12,7 мільйона гривень на проведення необхідних робіт. До цього ж виконували ті роботи, які не потребували окремого фінансування, - здебільшого очищали підвальні приміщення та прибирали їх. Тепер беруться за складніше - виконують стяжки підлоги, облаштовують вентиляцію, аварійні виходи, монтують освітлення тощо. Завершити ремонти планують до початку третьої декади серпня.
- Потрібно не лише належно облаштувати укриття, а й провести практичні тренування для вчителів та дітей, як діяти у разі оголошення повітряної тривоги, - переконаний заступник начальника ОВА Володимир Юр'єв. - Такі відпрацювання мають проводитися регулярно, аби у критичній ситуації кожна відповідальна особа, кожен вчитель та кожна дитина чітко розуміли, що мають робити і куди йти.
Важливо подбати не тільки про безпеку навчальних закладів, а й загалом цивільного населення, що мешкає поблизу об'єктів критичної інфраструктури. Кожен з таких об'єктів може бути ціллю атаки ворога. А через те, що озброєння, яке використовують рашисти, є застарілим і має низьку точність, кожен удар несе загрозу життю людей. І це означає, що в зоні можливої небезпеки особлива увага влади має бути спрямована на належну підготовку укриттів та поінформованість населення. Досвід перевірок показав, що на місцях є над чим попрацювати.
- Ми бачимо, якими можуть бути наслідки недбалого ставлення та ігнорування вимог безпеки при оголошенні повітряної тривоги. Це призводить до трагедій та численних жертв серед мирних мешканців на, здавалося б, безпечній території, - зазначив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін. - Усі мають розуміти - безпечних місць сьогодні немає, а тому повинні бути готовими до будь-яких ситуацій. І місцева влада, і пересічні громадяни мають діяти злагоджено, бо тільки так можна протистояти підступним атакам росії.
Хмельницька область.
Фото надано автором.