Незважаючи на війну, тут і вино розливають, і в міжнародних престижних конкурсах беруть участь, і допомагають армії та цивільному населенню. Про це йдеться на офіційній сторінці підприємства у Фейсбуці.

Виноробня Бейкуш - це сімейне господарство, де за українськими мірками невеликий виноградник. Вино народжується саме на лозі, яка утримується в зразковому стані. Тут схиляються до терруарного підходу, і вважають, що вина з кожного окремого винограднику можуть мати унікальність і неповторність. Щоб досягати найкращої якості вин, на Бейкуші зменшують врожайність лоз (проводять зелений збір, видаляють зайві грона), щоби отримати не кількість, а якість. Зривають ягоди вручну, а потім здійснюють їх відбір ягід, щоб залишити лише найкращі та отримати максимально вищу якість вин.

Засновник виноробні Євген Шнейдеріс розповідає: "Я сам з Миколаєва. Ми з сім'єю влітку намагалися жити за містом і купили дачу у Чорноморці під Очаковом. Коли діти підросли, з дружиною знаходили можливість вириватися на кілька днів помандрувати закордонням. Мені виявилися близькими за духом країни південної Європи. Мандруючи ними, ми іноді заїжджали подивитися виноробні. Отоді я й зацікавився вином. Дивувався, чому в нас не зовсім так справи з виноробством..."

Уперше Євген з командою однодумців спробував виготовляти солодкий трунок у 2010-му. Вийшло. Згодом йому запропонували купити кілька ділянок під майбутні виноградники. Придбав. З того часу і запрацювала виноробня з вирощеного власноруч винограду. У 2021-му виноробня Євгена отримала 16,5 бала від знаної експертки Дженсіс Робінсон за вино "Кара Кермен", а його "Альваріньо" увійшов до ТОП-17 вин цього сорту.

Наразі "Вина Бейкуша" взяли "золото", два "срібла" і чотири "бронзи" на щорічному конкурсі журналу "Декантер" в Лондоні. Продукцію експортують в Естонію, Польщу, Велику Британію та Японію, в планах - ще декілька країн. На винограднику нині гаряча пора, і там працюють люди. А команда виноробів хоч і залишилася у дуже скороченому складі, але робить розлив і завдяки цьому є що експортувати.

"Вина, які розлили наші дівчата, можна придбати в інтернет-магазині.

Там нові вінтажі "Альваріньо" (Бейкуш біле), "Пінотажа" (Бейкуш червоне), "Артанії Розе", витриманих "Піно Нуара" та "Рислінга", а також "Яфе Нагар", "Арбіни" і двох амфорних вин, - повідомляє Євген. - Половину виручки від продажів в інтернет-магазині ми віддаємо фондам і організаціям, які надають гуманітарну допомогу мешканцям Миколаєва. Все, що заробимо в липні, відправимо нашим друзям ГО REBEL VOLUNTEERS, які допомагають армії".

Євген переконаний, що Україна переможе не лише на фронті, а й стане однією з провідних країн з виробництва вина.

Миколаївська область.

На знімку: у мирний час на виноробні влаштовували дегустації власної продукції.

Фото автора.