Ці німецькі супермаркети вирішили перейменувати власне сендвіч-морозиво «Moscow Art» на «Kiewer Art». Їхні представники заявили, що в такий спосіб прагнуть дистанціюватися від усього, що пов’язано з країною-агресором та проявити солідарність із Україною.

Деякі інші рітейлери також позбавляються від напису «московський» з упаковок продуктів харчування. Фото з перекресленим «Moscow Art» миттєво розлетілися соціальними мережами. Спочатку чимало споживачів навіть сприйняли такі повідомлення за фейкові.

Але представники торгівлі підтвердили, що це правда. А керівники компанії Edeka навіть зробили політичну заяву: «Події в Україні  потужно впливають на нас. Для нас важливо продовжувати виявляти солідарність з Україною. І ми переконані, що це можливо демонструвати й маленькими жестами», -- наголошують представники торгівлі.

Така солідарність з Києвом виявляється не лише від організацій чи підприємств. Часто самі покупці вимагають прибрати з полиць не лише російські товари, а й німецькі, котрі використовують російські назви. Час від часу в торговельних залах спалахують суперечки у зв’язку з продажем такої продукції: покупці вважають, що торгувати нею, зважаючи на російську військову агресією проти України, і підтримувати в такий спосіб росію -- щонайменше неетично.

Тим часом агенція dpa поширила інформацію про те, що ФРН та деякі інші кредитори у зв’язку з російською агресією мають намір надати Україні відстрочку з виплати боргу, підтримавши її фінансово. За даними федерального міністерства фінансів, Німеччина виступає за запровадження для України мораторію на сплату боргу.

Дія мораторію поширюватиметься на двосторонні борги в період з 1 серпня 2022 року по 31 грудня 2023-го. Заплановане й  скоординоване міжнародною групою призупинення обслуговування боргу покликано допомогти Україні набути додаткової фінансової ліквідності. За даними міністерства, до складу двосторонньої групи кредиторів увійшли Німеччина, Франція, Велика Британія, Японія, Канада та США.

Наталія ПИСАНСЬКА.

Берлін.