Валентина Кривцова - ініціаторка проекту "Виклик: творчість проти війни".
Учасники, серед яких 32 майстри (мешканці Миколаєва та області і ті, хто став вимушеними переселенцями), представили майже 170 робіт. "Мета проекту - показати, що війна не зламала українців. Тож попри жахіття і страх треба знаходити натхнення і своєю творчістю підіймати бойовий дух українців, продовжувати підтримувати наших хлопців на передовій", - зазначає голова асоціації Валентина Кривцова.
Зі слів голови асоціації, роботи митців насичені багатогранністю технік. Це картини, панно, іграшки, прикраси, інсталяції, композиції, гобелени, рушники, писанки. Представлені і традиційні, і сучасні види мистецтва: вишивка і ткацтво, живопис та графіка, декоративний розпис, різьблення, в'язання, квілінг, валяння, бісероплетіння, писанкарство, канзаші, паперова пластика, мотанки.
Перший етап проекту реалізували в онлайн-форматі. У соціальних мережах публікували фото представлених робіт та інформацію про авторів. Далі - другий етап реалізації задуму.
"Я пишаюся тим, що 11 тижнів ми працювали разом! Я вдячна вам, любі майстри і художники Миколаєва та області, за вашу натхненну роботу, талант, небайдужість до нашої культури, відродження і збереження українських традицій, - каже Валентина. - Завдяки вашому таланту і щирій любові до рідної України на світ з'явилася нова творчість - творчість, народжена війною. Попри біль, смерть, руйнування, страх і сльози українська культура все одно продовжує відновлюватись і трансформуватись, щоб вижити та процвітати з новою силою".
Валентина Кривцова висловила вдячність газеті "Голос України", яка висвітлювала цікаві моменти проекту "Виклик: творчість проти війни" та популяризувала роботу культурного фронту Миколаєва та області. Проект, який вже здобув популярність серед творчих особистостей, має своє продовження.
Ляльку "Україночка" виробила майстриня Леся Гаврилюк.
Ксенія Болотських - творча дівчина з Казанківської громади.
Робота миколаївського художника Михайла Карабутова зветься "Україна".
Фото з відкритих джерел.