Адже навіть попри війну і неймовірні труднощі сьогодення наші села не перестають вражати своєю жагою до життя, креативністю і вмінням не просто виживати, а процвітати за будь-яких умов.

Западинцям є чим вражати. Ну, хоча б тим, що краєзнавці стверджують, що на його околицях була неолітична стоянка. А ще там знайшли зразки трипільської культури. Відомо і про три поселення черняхівської культури.

Предки сучасних жителів села були людьми працьовитими і заможними. Про це свідчить хоча б те, що під час розкопок знайдено чимало первісних знарядь праці та прикрас.

Такий багатий історичний спадок є не у кожного села. Але сьогодні чи не найбільше багатство його мешканців - це роботящі руки, сміливі плани і віра в чудове майбутнє. Участь у конкурсі - це крок на шляху до мрії. І він не такий вже простий. Адже на конкурс надійшло понад дві сотні заявок. І кожен із учасників не проти отримати приз у сто тисяч гривень, котрі можна буде використати на розвиток своєї малої батьківщини.

Западинцям уже вдалось обійти багатьох і увійти до десятки, яка й змагатиметься за перемогу в фіналі.

Всеукраїнський конкурс уже декілька років поспіль оголошує редакція видання AgroPortal.ua разом з посольством Королівства Нідерландів в Україні. Навіть війна не завадила його проведенню. Хоча на початку повномасштабного вторгнення організатори вирішили зробити паузу. Але з сіл продовжували надходити заявки, в яких було представлено проекти розвитку своїх територій. Війна підштовхнула багатьох до активних дій. Адже люди вірять, що бойові дії завершаться і доведеться відбудовувати та відновлювати все знищене. Звісно, для цього потрібні кошти. То чому б не скористатись шансом для їх отримання. Тож організатори вирішили повернутись до конкурсу.

Цьогоріч він відбувається під гаслом сталого розвитку, і проекти розглядались за такими напрямами: кругове виробництво, ефективне управління відходами, раціональне використання ресурсів, відновлювальна енергетика та кооперативний рух.

Ідея, яка народилась в Западинцях, вражає не так своєю масштабністю, як спрямованістю на реальний результат. У селі розробили бізнес-проект зі створення теплиць.

Вирощуванням городини у селі нікого не здивуєш. Але екотеплиці, які хочуть збудувати, - зовсім інша справа. Насамперед з'являться нові робочі місця. Для села, котре прийняло переселенців, це вкрай важливо. Адже людям ніде знайти роботу, окрім як на власних городах. У тих же, кого до села привела війна, землі немає. Тому нові теплиці - це шанс на працевлаштування.

А скористатись плодами їхньої праці в буквальному розумінні слова зможуть учні місцевої гімназії та вихованці дитячого садка, куди реалізовуватимуть вирощену городину. А ще в громаді готові забезпечувати овочами та фруктами родини переселенців, котрі потерпають від матеріальних та фінансових проблем.

До захисту проектів фіналістів та оголошення переможців залишилось зовсім небагато часу. Тож Западинці в очікуванні. Зрозуміло, що гроші їм дуже потрібні. Та навіть якщо не вдасться їх отримати, у селі навряд чи відступлять від своєї ідеї.

Хмельницька область.

Фото з сайту "Замки та храми України".