Як зауважив Сергій Гамалій, з перших днів повномасштабної війни Хмельниччина стала прихистком для сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб та взяла на себе обов'язок забезпечити їх найнеобхіднішим:
- Нині у нас проживає майже 117 тисяч осіб, які через воєнні дії змушені були залишити свої дома. Попри те, що чимало біженців вже повертаються до своїх міст і сіл, ми продовжуємо приймати нові хвилі евакуйованих мешканців зі східних областей, де російські окупанти ведуть активні бойові дії. Тому наша робота не припиняється на жоден день. І ми готові до співпраці та відкриті для будь-яких пропозицій, які допоможуть облаштувати життя всіх, хто прибув до нас на певний час чи назавжди.
Сергій Гамалій ознайомив представників ООН з роботою гуманітарного хабу при Хмельницькій ОВА. На його складах забезпечена повна прозорість роботи, адже вся інформація про надходження гуманітарних вантажів та подальше їх використання фіксується у відповідній системі. Крім того, задля ефективної та системної роботи у забезпечені гуманітарною допомогою тих, хто її потребує, в області створено партнерський майданчик міжнародної допомоги при Хмельницькій ОВА. На його базі розробляється інтерактивна карта потреб, де фіксуватимуться запити територіальних громад краю, пов'язані з роботою з переселенцями.
Представники ООН також розповіли про свої можливості та діяльність, яка заснована на кластерному підході. Так, одні підрозділи займаються розв'язанням житлово-побутових проблем, інші - забезпеченням переселенців різними товарами. Хтось допомагає з наданням медичних послуг спеціальними медичними бригадами. А комусь доводиться долучатись до облаштування та ремонту житла. Невдовзі зима, тож доведеться допомагати з коштами на оплату комунальних послуг, закупівлю паливних матеріалів тощо.
Про те, щоб опалювальний сезон пройшов з якомога меншими проблемами, в області дбають уже тепер.
- Ми робимо ставку на твердопаливні котли. Думаю, цієї зими вони будуть вкрай необхідні багатьом для забезпечення теплом. Намагаємось знизити залежність від газу, адже розуміємо, що в умовах війни його постачання може бути критичним, - зазначив очільник області.
Представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, яка відповідає за координацію субкластерного рівня, Мілена Понсоні запевнила представників ОВА, що ця зустріч стане початком тісної комунікації та подальшої співпраці. За її словами, представники ООН сприятимуть розв'язанню проблемних питань та здійснюватимуть координацію партнерських організацій.
Фото Хмельницької ОВА.