Звернення Президента України Володимира Зеленського 24 липня
Цього тижня ми вперше відзначимо День Української Державності 28 липня. Вперше.
Відзначимо в час такої жорстокої війни — на шостому її місяці. Після восьми років війни на Донбасі. Але відзначимо. Попри все. Бо українців не зламати.
День Української Державності утверджуватиме зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.
Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей у боях, навіть просто в розмовах звичайних українців про те, що відбувається, ми можемо побачити, ми можемо почути і зрозуміти приклади таких же характерів, але сотні років тому. Можемо побачити приклади такої ж хоробрості, такого ж ставлення до життя, і, найголовніше, — ставлення до України й до ворога.
Лише ті, хто абсолютно не знає правди історії й абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати нас. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття. Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу!
Берегти єдність зараз, працювати разом на Перемогу — це найважливіше національне завдання, яке всі ми обов’язково виконаємо.
А отже, зможемо зробити те, що не вдавалося зробити раніше попереднім поколінням. Це стосується й нашого захисту в цій війні за незалежність, і нашого руху в об’єднану Європу, до повноправного членства у ЄС, і нашої здатності стати однією з найбільш сучасних держав світу.
Немає зараз тих, хто в цьому сумнівався б. Є лише ті, хто сперечається, як цього досягнути. Це буде. Це ознака віри в Україну — не тільки нашої власної віри.
Навіть окупанти визнають, що ми переможемо. Ми чуємо це в їхніх розмовах — постійно, у тому, що вони розповідають своїм близьким, коли зв’язуються з ними.
Тож не розслабляємось і, як і кожного дня протягом п’яти місяців, робимо все, щоб завдати ворогу якнайбільших втрат і щоб зібрати для України якнайбільше підтримки.
Цього тижня будуть важливі візити партнерів, будуть важливі переговори, а найважливіше — буде подальше просування українських позицій. На фронті, в дипломатії, в економіці.
Я вдячний усім, хто захищає нашу державу!
Слава Україні!
Привітання Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука
Важливою віхою в історії нашого народу, який упродовж багатьох століть відчайдушно боровся за свою землю, свободу та незалежність, стало ухвалення Верховною Радою України Закону про встановлення Дня Української Державності. Він є логічним продовженням Указу Президента «Про День Української Державності», що був підписаний під час святкування 30-ї річниці Незалежності України.
Це рішення сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення та захисту національних інтересів нашої держави, що була відома на політичній карті світу, щонайменше, з другої половини IX століття. Воно стане чинником опору ворожим наративам росії про Україну як «фейкову державу». Ми маємо відвойовувати кожен сантиметр своєї історії, розчищати наше історичне коріння.
Адже ми — самодостатня нація.
Широкомасштабне вторгнення рф та потужна інформаційна війна проти України знову ставлять на порядок денний дискусію про історію формування Української Державності.
Історичні факти свідчать, що у 838 році вже існувала високорозвинена рання українська держава Русь, яка була однією з найбільших і наймогутніших держав Європи, одним із центрів не лише східнослов’янської, а й усієї європейської культури.
Спадкоємицями Київської Русі стали Галицько-Волинська Русь, Козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Карпатська Україна та сучасна Україна.
За сотні років, відбиваючи ворожі напади, потерпаючи від війн і нападів, насамперед, наших північних сусідів, нам вдалося зберегти свою ідентичність. Понад п’ять місяців ті, хто набивався нам у брати, закидає українські міста крилатими ракетами, мінами, снарядами, від яких гинуть українці. Але ворог ніколи не знищить нашу націю, нашу велику та неподільну Україну.
Державу, яка в цій жорстокій війні, обстоюючи свої кордони, історію, мову, культуру, свободу й незалежність, проявляє небачені мужність і рішучість.