Представники окупаційної влади аж піняться, щосили намагаючись переконати всіх, що значне пошкодження Антонівського мосту через Дніпро під Херсоном та припинення руху транспорту по ньому буцімто не позначиться на обороноздатності рашистських військ та постачанні продуктів до захопленого обласного центру. Заступник гауляйтера краю Кирило Стремоусов, зокрема, навіть договорився до абсурдного твердження: «У нас немає ніяких проблем по факту руйнування мосту». Та насправді проблем виникло цілий оберемок. І їх уже відчули як «асвабадітєлі», так і прості херсонці, котрі не змогли вчасно евакуюватися з міста. 

Тепер у Херсоні з нечисленних працюючих АЗС «повимітали» залишки пального, раніше завезеного з Криму – поповнити запаси бензину та дизельки стало складніше. А городяни побігли на продовольчі ринки робити запас харчів, яких також поменшало через перебої з підвозом, і вони подорожчали. На прохання автора цих рядків дві домогосподарки  побували на ринках своїх мікрорайонів, і розповіли, що там відбувається.

– На ринку житлового масиву Шуменський, що по вулиці Лавреньова, геть зникли морква й цибуля, хоча раніше цих овочів було досхочу. Картоплю ще два дні тому продавали по 7-8 гривень, а зараз – по 10-12. Не знайшла замороженої курятини – найдешевшого м’яса, що його раніше підвозили з Криму. Немає гречаної та рисової крупи – вона поки є в сусідніх супермаркетах, але не дешевше, ніж по 88-90 гривень, – розповідає пенсіонерка Ірина Іванівна.

– На ринку Таврійського житлового масиву, що по проспекту 200 років Херсона, ціни піднялися, хоча й не критично. Картопля була 8 гривень, стала 10. Огірки були по 12 гривень за кілограм – тепер по 15-16. До перекриття руху машин по Антонівському мосту дині пропонували по 9 гривень за кіло, нині – по 10-12. Не подорожчали тільки кавуни, бо їх багато завезли ще до підриву моста, – поділилася враженнями від шопінгу незаможна домогосподарка, матір-одиначка Альона. – Але головна біда в тому, що продавців на ринку враз стало менше десь на чверть. А покупці знову нагрібають овочі в запас цілими лантухами – побоюються, що підвезення продуктів припиниться, як на початку війни, коли тривали бої за Херсон. 

Ще одне спостереження херсонських споживачів: на ринках побільшало російських військовослужбовців. Та якщо раніше вони вальяжно прогулювалися між ятками, «затарюючись» спиртним, цигарками та ласуючи морозивом, то тепер вони поспішно й теж мішками та коробками закуповують овочі, макарони, крупи, яйця (ну, хоч не відбирають). Либонь, окупантові припікає: з постачанням від «воєнторгу» вже проблеми намалювалися.

Херсон.