Відповідна заборона була передбачена в п’ятому пакеті санкцій, ухваленому 7 квітня 2022 року.
«З серпня 2022 року передбачається заборона на купівлю, імпорт та транспортування вугілля та інших видів викопного палива в ЄС, якщо воно походять з росії або експортується з росії», - з повідомлення прес-служби Ради ЄС.
Частка російського вугілля у структурі споживання ЄС становить 45%, у 2021 році витрати Європейського Союзу на імпорт російського вугілля становили 4 млрд євро.
Комітет з питань енергетики та ЖКП вітає запровадження санкційних заходів, спрямованих на посилення тиску на російську владу та економіку, а також на обмеження ресурсів кремля для ведення війни на території України.
Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив, що економіка росії залежна від продажу своїх енергетичних ресурсів, тому торговельне ембарго на фізичні поставки російських енергоресурсів є найдієвішим методом для стримування російської агресії.
Політика
69
69
У Європейському Союзі з 1 серпня 2022 року набуває чинності заборона на імпорт вугілля з росії.
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Комітет з питань бюджету інформує про основні підсумки роботи за 2024 рік 70
-
2Оголошується набір до Молодіжної ради при Голові українського Парламенту 69
-
3Тижневі освітянські та наукові новини від Комітету з питань освіти, науки та інновацій 63
-
4Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 52
-
58 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 52