Пробіжить 50 км, щоб зібрати гроші на автомобіль на передову.

"З телефонної розмови дізналася від наших захисників, що їм вкрай потрібен автомобіль для перевезення поранених, - розповідає Юлія Пивовар, - хлопці самотужки назбирали 52 тисячі гривень. Далі картка майже не поповнюється. Вони розчаровані. Зрозуміли, що самим їм проблему не розв'язати. Спробую допомогти".

"Бігти з травмою важко. А їм на передовій легко?"

Коли повідомила військовим, що організовує забіг, у відповідь почула слова, які її здивували: "Не роби цього, щоб не розчаровуватися в людях. Декому у тилу простіше купити пляшку горілки чи вина або повечеряти у ресторані, ніж дати ці гроші на потреби тих, хто їх захищає".

Ці слова додали їй ще більше бажання допомогти нашим землякам на передовій. Сподівається на підтримку небайдужих. Вірить, що таких у нас більшість.

Юлія Пивовар - учасниця двох клубів любителів бігу: NoBoringRunners (NBR) та Vinnitsia Heart Run (VHR). Любительським бігом займається понад п'ять років. Починала з коротких дистанцій. У 2020-му уперше бігла ультрамарафон - 62 кілометри.

"Було це під час забігу, який організував учасник нашого клубу "Нескучні бігуни" Сергій Ярмоленко, - згадує пані Юлія. - Тоді збирали кошти для лікування онкохворих дітей. Сергій тоді здолав 100 км. Я планувала бігти дистанцію марафону, тобто 42,1 км, але заради дітей збільшила її до 62 км".

Минулої осені Пивовар брала участь в ульрамарафоні у Карпатах - Chornohora Sky Marathon. Цей забіг організовує Українська трейл-ліга (UTL). Дистанція проходить по хребтах шести вершин, висота кожної з яких понад два кілометри. Стартували біля підніжжя відомої любителям гірських подорожей вершини Піп-Іван. Фінішували після спуску з гори Петрос.

За 15 км до фінішу пані Юлія травмувала ногу. "Мені дали знеболювальний препарат, випила і добралася до фінішу", - згадує вона.

Після того деякий час взагалі не виходила на пробіжки. Треба було травму лікувати. А потім війна почалася. Міркувала таким чином: он, люди країну захищають, а вона кроси бігає. Неправильно це. З часом зрозуміла, що її улюблене заняття дає можливість долати тривожність, викликану війною. Коли дізналася, що оголосили забіг "Я - українець" з напівмарафонською дистанцією, Юлія долучилася і здолала відстань у 21 км.

На жаль, нога продовжує турбувати. Незважаючи на це, все одно виходить на пробіжки. Щоправда, на коротші дистанції, ніж раніше.

...Цю жінку можна побачити з самого ранку на вулиці Київській, уздовж якої вона здійснює пробіжки. Протягом останнього часу робить це не одна, а з вірним другом на кличку Джекі Чан. На кого він схожий? Ну, звичайно, на нашого героїчного пса Патрона.

До речі, удвох з Джекі Чаном вони пробігли напівмарафон під час забігу "Я - українець".

Запитую співрозмовницю, як же вона здолає 50 км, коли нога турбує?

"На війні хлопцям ще важче, - каже Юлія. - Саме з такою думкою вийду на дистанцію. Буду бігти, щоб там не сталося".

Скільки треба грошей і де відбуватиметься забіг?

Активістці сказали, що на придбання автомобіля-пікапа (саме такий просять військові) потрібно хоча б п'ять тисяч доларів. За нинішнім курсом це вже понад 200 тисяч гривень.

52 тис. грн зібрали військові. Скільки ще треба, не важко порахувати.

Про акцію Юля повідомила на своїх сторінках у соцмережах. Каже, протягом першого дня на її картку небайдужі переказали чотири тисячі гривень.

Одним з перших підтримав згаданий Сергій Ярмоленко, який позаторік так само збирав гроші на лікування онкохворих дітей. "Нині Сергій на фронті, - розповідає пані Юлія. - З перших днів записався у Києві в Тероборону. Тепер на передовій".

Її до сліз розчулило повідомлення жінки з Дніпропетровщини. Вона переказала 200 гривень і дуже просила вибачення, що не може допомогти більшою сумою, бо вона біженець і рахує кожну копійку.

Спершу Юлія планує назбирати хоча б половину необхідної суми, а тоді оголосить дату і проведе забіг із онлайн-трансляцією у соцмережах, щоб привернути увагу більшої кількості людей.

Маршрут пройде уздовж автомобільної траси Вінниця - Турбів і назад. Це той само шлях, по якому бігла два роки тому, коли збирали кошти на лікування онкохворих діток.

Нині вона так само запрошує долучитися до участі в акції друзів, колег з вінницьких клубів бігу, тих, для кого біг став стилем життя. Не обов'язково долати всю дистанцію. Кожен охочий нехай сам визначить для себе відстань.

"Для мене особисто біг - це справді уже стиль життя, - ділиться думками співрозмовниця. - Без цього заняття не уявляю себе".

Так само вважають її однодумці з названих вище клубів любителів бігу. Саме на їх допомогу найперше сподівається в організації забігу.

Вінниця.

Від редакції

Для тих, у кого є можливість і бажання підтримати ініціативу активістки Юлії Пивовар, повідомляємо номер картки для переказу коштів на придбання автомобіля для 120-ї бригади:
ПриватБанк 5168 7573 9604 0257.