Руслан Стефанчук розповів про плани Парламенту щодо розгляду законопроєктів на виконання рекомендацій Європейської комісії з надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу.
В інтерв‘ю агентству «Інтерфакс-Україна» Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що Україна має виконати сім вимог Європейської комісії для набуття членства в ЄС, шість з яких потребують роботи Парламенту.
«Парламент задіяний у реалізації шести із тих семи вимог, які отримала Україна від Європейської комісії та Європейської ради з приводу кандидатства у члени ЄС. Сім вимог – це окремий трек. Це стосується і Закону про Конституційний Суд (запровадження виборних посад), і призначення членів Вищої ради правосуддя Парламентом, і питання з приводу деолігархізації та фінмоніторингу, і питання щодо нацспільнот. Найближчим часом ми вже ставитимемо їх у порядок розгляду Парламенту України», — зазначив Руслан Стефанчук, додавши, що виконання зобов'язань України щодо адаптації національного законодавства до європейського є окремим «треком», над яким працює Верховна Рада України.
За його словами, Парламент вже провів з Урядом перший етап взаємної звірки того, скільки законопроєктів, спрямованих на євроінтеграцію, перебуває сьогодні у Верховній Раді України, таких – 49.
«За цими 49 документами ми обов'язково вперше в історії парламенту дамо 30 днів для приведення їх у відповідність до постанови (№7595 «Про деякі заходи щодо виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції» – ІФ): має бути таблиця відповідності з директивами ЄС, тобто буде не просто традиційна порівняльна таблиця того, як було і як стало, а буде ще одна, додаткова колонка, про те, наскільки те чи інше положення відповідає вимогам ЄС і на який пункт якої саме директиви можна послатися», — пояснив Спікер українського Парламенту.
Він акцентував, що це необхідно для розуміння того, наскільки той чи інший законопроєкт кореспондується з вимогами ЄС.
Також Руслан Стефанчук пояснив, що названа кількість законопроєктів лише початкова.
«Тому дуже важливо на цих 49 законопроєктах, щодо яких у нас є абсолютне порозуміння з Урядом, випробувати новий механізм розгляду євроінтеграційних законопроєктів. А далі нам буде потрібна певна пауза для напрацювання й інших законопроєктів, які вже повністю імплементували б в українське законодавство всі вимоги європейського», — уточнив Голова Верховної Ради України.
За його словами, з огляду на це, у Парламенті напрацьовують механізм взаємодії із Європейським Парламентом для активної участі українських депутатів: у кожному комітеті створять підкомітети з питань європейської інтеграції, які взаємодіятимуть із комітетами в Європарламенті та парламентах країн-членів ЄС.
«Це дуже важливо, тому що вони (українські парламентарії – ІФ) мають бути залучені до цього питання, відчувати свою відповідальність та підвищувати свій професійний рівень. Тому друге питання, яке ми обговорюємо, — це проведення спеціальних тренінгів для апарату Верховної Ради, для секретаріатів комітетів та, безумовно, для народних депутатів України, які опікуються цими євроінтеграційними треками», — зазначив Руслан Стефанчук, додавши, що також є наміри спільно з Кабінетом міністрів України проводити «низку заходів для створення єдиної бази офіційних перекладів директив Європейського Союзу».