Про це Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».
За його словами, це відбувається на виконання семи вимог Європейської комісії для набуття членства України в ЄС.
«Абсолютно логічно, що перше завдання, поставлене перед Україною - це питання реформування Конституційного Суду у частині відбору суддів на конкурсних засадах. Напрацьовується окремий законопроєкт. Наскільки мені відомо, він найближчими днями має бути внесений до Верховної Ради, буде зареєстрований і я дуже сподіваюся, що на одному з найближчих засідань ми зможемо проголосувати його вже в першому читанні», - зауважив Спікер українського Парламенту.
Він підкреслив, що для Парламенту «важливо не зупинитися на цій точковій реформі», тому Верховна Рада України планує також розглянути у другому читанні законопроєкт про конституційну процедуру (№4533), який було ухвалено у першому читанні 15 квітня 2021 року.
«Це закон, яким фактично унормується регламент Конституційного Суду: порядок розгляду всіх заяв, скарг, петицій, що надходять до суду. На жаль, до сьогодні це не унормовано на рівні Закону, а лише на рівні внутрішнього регламенту КСУ. Це неправильно, оскільки у цій частині немає відповідності Конституції, згідно з якою органи державної влади можуть діяти лише способом, передбаченим законом», - пояснив Руслан Стефанчук.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав Ольгу Совгирю із складенням присяги судді Конституційного Суду України
Сьогодні Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук був присутнім на урочистому засіданні Конституційного Суду України, де новообрана суддя Ольга Совгиря склала присягу.
У привітанні він наголосив, що Конституційний Суд України не просто найвища інституція, яка спостерігає за верховенством головного Закону України, а, в першу чергу, це зібрання високоповажних кращих юристів, які можуть сказати своє слово на захист цього документу.
«Те, що до вашого складу доєдналася Ольга Володимирівна, суттєво доповнить палітру присутніх тут суддів.
Ольга Совгиря - не просто професор, доктор юридичних наук по конституційному праву. Не просто людина, яка в межах Комітету опікувалася питання конституційності законопроектів і давала до них висновки. Не просто людина, яка представляла Парламент впродовж трьох років в цьому залі, а це ще й надзвичайно порядна і надзвичайно патріотична людина, яка безперечно стане окрасою сьогоднішнього Конституційного Суду», - наголосив Голова українського Парламенту.
Крім того, він підкреслив важливість ролі Конституційного Суду України під час війни та всю покладену на нього відповідальність.
“Ми чітко усвідомлюємо той великий тягар відповідальності, який в теперішніх умовах покладається на вашу інституцію. Однак, я переконаний, що саме у ваших руках сьогодні забезпечення конституційності та забезпечення законності в межах нашої держави», - закцентував Руслан Стефанчук.
Він висловив впевненість, що, незалежно від того, як ситуація буде розвиватися в країні, - Конституційний Суд завжди стоятиме на охороні Конституції України.
«Дуже хочу, щоб після нашої спільної перемоги, ми разом ще більше доклалися до питань розвитку України. Щиро бажаю, аби ви разом, однією командою, завжди стояли на захисті верховенства Конституції!”, - закликав Голова Верховної Ради України.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України