Євроінтеграція сьогодні є пріоритетом для Верховної Ради України.  На цьому  Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив під час ефіру у національному телемарафоні «UA разом».

Він нагадав, що Парламент вже приступив до своєї частини роботи на виконання семи вимог Європейської комісії для набуття членства України  в ЄС. І одним із перших та головних є завершення судової реформи, зокрема розробка законопроекту про конкурсний відбір суддів Конституційного суду України.

«Він стоїть як перша пропозиція, яку ми отримали відтоді, як отримали статус кандидата до ЄС. Я сподіваюся, що до кінця тижня цей законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді. Думаю, він буде мати підтримку, тому що для нас надзвичайно важливо сьогодні продемонструвати готовність виконати всі ці сім рекомендацій», — підкреслив Руслан Стефанчук та додав, що це не єдине питання, пов’язане із вдосконаленням реформи судової системи.

За його словами, готується ще низка відповідних законопроектів та кадрових рішень.

«Зокрема, хочу нагадати, що двоє членів Вищої ради правосуддя (ВРП) делегуються від Парламенту. Я знаю, що Комітет вже таке рішення прийняв. Тож, думаю, найближчим часом ми це питання також розглянемо. Після того, як запрацює ВРП, буде відновлена Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС). Ми будемо мати чітку мапу щодо подальшого реформування судової системи. В Україні судова влада повинна відчувати себе владою», — наголосив Спікер українського Парламенту.

Крім того, він зауважив, що сьогодні всі гілки влади працюють у тісній взаємодії щодо виконання вимог для членства у Європейському Союзі. Зокрема, Парламент активно працює із Урядом над євроінтеграційними законопроектами, яких на сьогодні є 49. 

«Ми прийняли Постанову Верховної Ради України,  відповідно до якої ці законопроекти будуть визначатися як пріоритетні. Паралельно ми готуємо зміни до Регламенту, щоб всі вони отримали так званий «фаст трек» — швидкий трек проходження. Безперечно, це ставить відповідні вимоги щодо їхньої якості», — зауважив Руслан Стефанчук, наголосивши, що для якісної роботи над документами, у Парламенті проводиться  ціла низка заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації не лише депутатів, а й працівників Апарату та секретаріатів, запускається декілька аналітично-експертних груп, які будуть працювати і в Парламенті, і в Кабміні для швидкої аналітичної роботи над євроінтеграційними документами.

«Крім цього, ми ведемо перемовини з Європарламентом, з його Президенткою Робертою Мецолою про те, щоб налагодити якнайкращі відносини між  комітетами обох парламентів, щоб вони могли разом проводити так звану взаємну секторальну звірку тих чи інших євроінтеграційних законопроектів, які подаються до Верховної Ради України», — повідомив Спікер українського Парламенту. 

Водночас, він розповів, що у Парламенті з’явилася важлива новація: відтепер кожен законопроект, який буде стосуватися євроінтеграції, має містити таблицю відповідності директивам.

«Щоб ми бачили, наскільки цей законопроект відповідає тим вимогам єврозаконодавства, які перед ним ставляться. Відтепер, з одного боку, робота буде ускладнена в частині підготовки цих законопроектів, але з іншого — ми будемо забезпечувати їх високу якість і у разі відповідності — швидкого проходження у Парламенті.

Тому що, ще раз підкреслюю, євроінтеграція являється пріоритетом і для Верховної Ради України, і для Уряду і, безперечно, для Президента України», — підкреслив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України

Руслан Стефанчук: Для України важливо, щоб за розв’язану повномасштабну неспровоковану війну росія стала вигнанцем в усьому світі

Для України важливо, щоб за розв’язану повномасштабну неспровоковану війну росія стала вигнанцем в усьому світі. Так Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук прокоментував у  ефірі національного телемарафону «UA разом» інформацію про те, що український Парламент буде звертатися до цивілізованого світу з проханням визнати рф країною-терористом, у зв’язку із терактом в Оленівці.

Він нагадав, що Верховна Рада України ще у травні звернулася до Конгресу США з вимогою визнати рф країною-спонсором тероризму, що надасть змогу ще активніше боротися із росією, яка є загарбником та окупантом.

«Чому саме «спонсором тероризму»? Тому, що в США є спеціальний статус «спонсор тероризму», до якого вже віднесено чотири країни. Це найвищий рівень санкційного тиску, який тільки існує у світі», — пояснив Руслан Стефанчук та додав, що Україна ще два місяці тому визнала рф державою-терористом і з відповідним закликом звернулася до інших країн світу.

За його словами, віднесення рф на світовому рівні до списку країн-терористів ставить абсолютно інше правове визначення її як держави на міжнародній мапі.

«З державою-терористом не будуть говорити в межах ООН, постане питання про її перебування в Радбезі ООН, виникне питання її фінансових зобов’язань тощо. Для нас дуже важливо, щоб за ті дії, які вчинила рф в Україні, за розв’язану повномасштабну неспровоковану війну — вона стала вигнанцем в усьому світі. Наслідки та санкції повинні робити рф боляче. Щоб вона відчувала, що війна - це дуже дороге задоволення, яке може похоронити економіку країни, а може й майбутнє цієї країни. Я дуже хочу, щоб весь світ недвозначно про це говорив рф», — наголосив Спікер українського Парламенту.

Він зазначив, що у цьому контексті також є важливим намагання влаштувати країною-терористом незаконні референдуми на тимчасово окупованих українських територіях, що свідчить про повне нехтуванням нею міжнародного права та законного права людини на волевиявлення.

Він зазначив, що Парламент вже відреагував на подібні спроби окупантів Заявою, де чітко визначено, що жоден такий псевдореферендум не несе ніякого юридичного значення і не буде тягнути за собою жодних юридичних наслідків.

«Ми повинні зрозуміти, що будь-яке волевиявлення в Україні і пряма демократія повинні вчинятися в межах і в спосіб, передбачених Законом, ніяким іншим способом. Інакше легітимність цього способу буде навіть менше, ніж опитування жильців ОСББ, в який колір фарбувати перила в їхньому будинку», - закцентував Руслан Стефанчук, нагадавши всім, хто спонукає до проведення таких псевдореферендумів, що подібні діяння описуються Кримінальним кодексом України в частині статті, пов’язаної з колабораціонізмом.

«Тому той, хто хоче взяти участь (у псевдореферендумі – ред.), повинен розуміти, що в Україні його буде очікувати справедлива юридична відповідальність, вирок, який буде обов’язково приведений у дію», — запевнив Голова Верховної Ради України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України