Так, на цьому тижні одна з військових бригад отримала два ударні безпілотники "Кажан Е620". Вони зроблені в Україні та здатні знищувати техніку і живу силу ворога, скидаючи до двадцяти кілограмів різного типу боєприпасів. Техніка може працювати незалежно від погодних умов, її ремонт досить нескладний. Серед переваг "Кажанів" також здатність працювати з відносно дешевими боєприпасами, але ефективно знищувати техніку окупанта.
"Такі дрони справді потрібні. Це ефективна зброя. Хлопці за ніч знищували до п'яти ворожих танків такими дронами. Тому і запит на них є. У нас повинна бути технологічна перевага. Тоді ми і переможемо, і збережемо життя наших військовослужбовців", - розповів підполковник Богдан Дмитрук.
Донати при зборі коштів на безпілотники становили від десяти гривень до майже півмільйона. І це вже не перші аналогічні апарати, які громади придбала для захисників. Крім того, операторів техніки під час тренінгів навчають використовувати її можливості максимально.
"Я керую квадрокоптерами з 2017 року, тож опанувати цей було неважко. Окремо хочу подякувати людям, які зробили на ньому стабілізацію - тобто, якщо я відпускаю джойстики, він нікуди не летить, його не несе вітром", - каже військовослужбовець ЗСУ Олександр.
Окрім дронів місто регулярно передає на фронт техніку та обладнання, в тому числі маневрені автомобілі, рації тощо.
"Ми і надалі допомагатимемо нашим захисникам - не лише розвідувальними дронами, а й ударними. А також усіма матеріальними ресурсами, які тільки будуть можливі. Я вдячний всім людям, які перераховують бодай кілька гривень на потреби військових", - наголосив міський голова Борис Філатов.
А днями під час поїздки на фронт захисникам передали міцний пікап, квадрокоптер, оснащений тепловізором, чотири біноклі, три генератори, три бензопили та спорядження для їх використання (ланцюги, масло), а також півтори тисячі порцій сухпайків.
"Розуміємо, що такі поїздки необхідні, адже хлопці не завжди можуть самі їздити до нас. Ми з волонтерами по змозі вибираємося до деяких військових частин власними силами, щоб якомога швидше передати гуманітарку. Війна триває, бійцям треба тримати фронт, а нам - тримати тил і робити свою справу для підтримки тих, для кого кожен день стає викликом та вибором", - підкреслила керівник благодійного фонду "ТАПС-Україна" Юлія Дмитрова.
Також велику партію медичної допомоги отримали від міста й бійці Національної гвардії України. Це: півтисячі аптечок, протиопікові спреї, пов'язки, ножиці, оклюзійні наліпки, декомпресійні голки та турнікети. Надійшли на фронт від волонтерів і п'ять перетворювачів енергії та п'ять акумуляторів.
Окрім військових громада опікується і цивільними мешканцями з гарячих точок. Тільки за останній тиждень місто передало дітям у Краматорськ 267 кілограмів дитячого харчування, 47 кілограмів вологих серветок, вісім кіло зубних щіток, майже двісті кіло шампунів, сто кілограмів мила та сорок кіло гелів для душу. А для мешканців Харкова в громаді зібрали та відправили вантаж із гуманітарною допомогою із половиною тонни наборів.
Не припиняють роботу і у підрозділі евакуації Координаційного штабу волонтерів, допомагаючи з евакуацією в містах, де йдуть активні бойові дії. На цьому тижні відправились до Сіверська в Донецьку область - волонтерам вдалось вивезти дев'ятьох осіб, песика та кішку. Тим, хто там залишився, передали привезену з собою гуманітарну допомогу.
"Також Координаційний штаб волонтерів Дніпра допоміг в евакуації понад тридцяти важкохворих мешканців Донеччини та Луганщини. Волонтери допомогли евакуювати 48 осіб з Бахмута, Костянтинівки, Краматорська та Слов'янська", - зазначають у міськраді.
Крім того, місцеві рятувальники ДСНС отримали сто бронежилетів класу 4+, які виробляє місцевий Координаційний штаб волонтерів. Вироби надійні, кожен пройшов перевірку на міцність.
Не забувають і про тих, хто знайшов притулок у Дніпрі. Так, нещодавно сто продуктових та гігієнічних наборів отримали працівники податкової служби, яких було евакуйовано з Донецької та Луганської областей.
Дніпро.
Фото надано автором.