Володимир Зеленський наголошує, що весь світ, зокрема країни Африканського континенту, не можуть займати нейтральну позицію щодо війни Росії проти України, оскільки російська агресія матиме наслідки й для них також. Про це Глава держави сказав під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами, серед яких були представники ЗМІ з Нігерії, ПАР, Кенії та Гани.

«Я не вважаю, що у війні має бути нейтральність. Це неправильне ставлення. Не може бути нейтральності між життям і смертю. Коли ти нейтральний до війни, ти одразу навіть із великої держави перетворюєшся на дрібну. Тебе ніхто не бачить, світ тебе не бачить, а отже – ти не впливаєш на процеси у світі. А коли в тебе виникнуть проблеми, треба пам’ятати, що світ також може бути нейтральним. І це не про бізнес – це про життя людей. Я вважаю, що позиція нейтральності не є сучасною», – зазначив Володимир Зеленський.

На переконання Президента, світ має знати правду про те, що на українській території зараз триває колоніальна війна, яку розпочала Росія. Він зауважив, що колись расизм і нацизм стверджували нібито перевагу однієї раси чи нації над іншими, а зараз з’явився новий термін – «рашизм», який описує так званий «русский мир», у якому Росія не визнає права на існування багатомільйонного українського народу, його мови та культури.

За словами Глави держави, якщо в тієї чи іншої країни недостатньо економічної чи політичної ваги, щоб вплинути на РФ та змусити її зупинити війну, то хоча б на рівні дипломатії потрібно засуджувати смерть, автократію, расизм, нацизм і «рашизм», засуджувати агресію. 

Володимир Зеленський переконаний, що світ мав приділяти більше уваги тому, що відбувається в деяких країнах Африканського континенту, які також пережили війни й трагедії.

«Не буває війни на великій відстані. Це несправедливість безпекової структури всього світу, яку потрібно змінювати. Міжнародні інституції потрібно змінювати, щоб вони діяли. Сьогодні, говорячи про гарантії безпеки для України, ми виступаємо як живий, але трагічний приклад, який можна буде потім поширити на інші континенти й для інших держав», – сказав він.

Президент також зауважив, що Україна не розділяє країни Африки на ті, що сповідують нейтралітет щодо російської агресії, й ті, що підтримують нашу державу. Наша держава готова забезпечувати зерном усі африканські країни, які цього потребують, тому що до голоду не можна ставитися нейтрально. 

«Це про те, що люди помиратимуть. Я знаю, чим ми маємо допомогти країнам Африканського континенту, так само як і країни Африки мають, об’єднавшись, підтримувати Україну, бо за нами правда», – заявив він.

Глава держави наголосив, що Україна боротиметься до кінця, а те, коли ця війна закінчиться, залежить від об’єднання світу навколо нашої країни та проти російської агресії.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України

Глава держави: Україна змінює свою політику щодо Африки та прагне тіснішої взаємодії з африканськими країнами

Україна прагне розширювати зв’язки з країнами Африки й почала цей процес іще до повномасштабного вторгнення Росії на нашу територію. На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами, зокрема з представниками ЗМІ з Нігерії, ПАР, Кенії та Гани.

«Ми в Україні змінюємо цю політику. І почали її змінювати до початку повномасштабної війни з боку Росії. Навіть під час війни я призначив спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки. Ми хочемо розширювати наші зв’язки. Для нас це дуже важливо. Ми також прагнемо знаходити для себе різні галузі для інвестування», – розповів Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що восени заплановане турне міністра закордонних справ України державами Африки.

«Я не можу зараз зробити цього через війну. Планував до війни, і впевнений, що після війни це зроблю», – додав він.

Глава держави нагадав, що вже після початку повномасштабного вторгнення Росії провів телефонні розмови з лідерами багатьох африканських країн.

«Ми змогли підняти цей пласт, про який раніше забувала наша дипломатія. І я вважаю, що це спільна проблема України й країн Африканського континенту, що ми не наблизилися один до одного за роки незалежності нашої держави», – сказав Президент.

Володимир Зеленський переконаний, що в майбутньому Україна та держави Африки матимуть багато спільних економічних проектів. За його словами, наша держава готова бути гарантом продовольчої безпеки африканських країн. Україна також прагне до культурного обміну. Крім того, наша держава має одну з найрозвиненіших IT-індустрій у світі, дуже високий рівень цифрових послуг для населення й готова ділитися цим досвідом.

«Я вважаю, що Африканський континент – це недооцінена територія, недооцінені країни й потенціал людей. Тому що я знаю, наскільки недооцінений також наш край і наші люди. І зараз через блокування портів увесь світ побачив, скільки всього робила Україна і скільки вона може зробити», – резюмував Глава держави.

Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України