На знімку: на засіданні оперативного штабу з організації підготовки об'єктів житлово-комунального, дорожнього господарства та соціальної сфери до зими визначені завдання і розроблені плани для всіх структурних підрозділів.
Як зимуватимуть заклади освіти, охорони здоров'я, дорожнього господарства, що робитимуть у цей час "Хмельницькобленерго" та "Хмельницькгаз" - про це йшлося на засіданні оперативного штабу з організації підготовки об'єктів житлово-комунального, дорожнього господарства та соціальної сфери цієї зими.
Приміром, у Кам'янець-Подільській міськраді намагаються бути готовими до найгірших сценаріїв. Так, структурні підрозділи вже мають план дій у разі виходу з ладу систем життєзабезпечення на тривалий період. Управління охорони здоров'я готується закупити ще кілька генераторів для медзакладів. Управлінські компанії підготували інформацію про потребу в питній та технічній воді для мешканців громади. Комунальники працюють над забезпеченням запасу твердого палива. Комунальне підприємство "МТВЕ" відпрацьовує плани-схеми подачі тепла і води в критичних умовах.
Така робота проводиться практично у всіх населених пунктах краю. За інформацією департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА, на початок серпня область була майже на 60 відсотків підготовлена до опалювального сезону. До холодів готові 551 із 870 котелень, 78 із 126 центральних теплових пунктів, замінено 5,96 із 11,62 кілометрів теплових мереж тощо.
У житлових будинках ремонтують покрівлі, промивають опалювальні системи та системи холодного водопостачання, приводять до ладу електрощитові тощо.
Так само готуються і заклади освіти та охорони здоров'я, дитячі садочки.
Комунальні служби не забули про прибиральну техніку, протиожеледні суміші та реагенти.
Хоча кожного року всі відповідні служби працювали, щоб опалювальний сезон проходив без проблем, в умовах війни потрібна особлива та оперативна підготовка. Велика відповідальність у цій роботі покладається на голів територіальних громад. Вони мають оновити всі договори на поставки необхідних матеріалів, залучення додаткової техніки, бути готовими до облаштування пунктів обігріву, щоб область була готова до будь-яких викликів.
Важливо, що відповідно до рішення уряду опалювальний сезон має пройти без підвищення тарифів на тепло та гарячу воду. Протягом дії воєнного стану та шести місяців після його закінчення в країні запроваджено мораторій на підвищення тарифів на гарячу воду, теплову енергію та послуги з їх постачання.
Для споживачів це хороша звістка, адже для багатьох підвищення вартості комунальних послуг може бути фінансово критичним. А от комунальникам доведеться непросто: вони будуть змушені балансувати між зростаючими виробничими затратами і стабільними тарифами для споживачів їх послуг.
- За прогнозами експертів, нас очікує один із найскладніших опалювальних сезонів за всю історію незалежності. Тому обласна влада, керівники громад та всі відповідні служби мають працювати як одне ціле, щоб Хмельниччина була з теплом, а вся інфраструктура належним чином працювала під час зими, - переконаний заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Ткачук. - І це також наш вклад у загальну перемогу.
Хмельницька область.
Фото Хмельницької ОВА.