На знімку Pralnya: речі до машинки завантажують індивідуально.

В Івано-Франківську відкрили соціальну пральню. Тут у робочі дні можна принести за раз 5 кг речей. Приймають із 10-ї до 12-ї години ранку, а видають чисте після обіду. Задля дотримання санітарних норм до машинки завантажуть кожен зважений пакунок окремо.

Послугою раз на два тижні безоплатно можуть скористатися внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці пільгових категорій. Це особи з інвалідністю першої чи другої груп, самотні люди похилого віку, важкохворі із обмеженим прогнозом життя. Так само - багатодітні сім'ї із трьома й більше неповнолітніми дітьми, одинокі батьки та опікуни неповнолітніх дітей, матері з дітьми до дворічного віку та вагітні жінки.

"Соціальну пральню відкрили в колишньому приміщенні департамента освіти і науки міськради завдяки об'єднанню зусиль небайдужих містян, благодійного фонду "Карітас" та під опікою Івано-Франківської архієпархії греко-католицької церкви, - повідомив міський голова Руслан Марцінків. - Сподіваємося, що послуга допоможе нашим гостям із зони активних бойових дій. Нині в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано майже 34 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Подекуди вони розмістилися в приміщеннях без належних побутових умов. Важливо, що церква робить дуже багато для соціального служіння".

На цьому акцентує увагу й заступниця директора БФ "Карітас Івано-Франківськ" Наталія Козакевич. Фонд працює за цією ж адресою на вулиці Степана Бандери, 10, що й соціальна пральня. Тож відвідувачі можуть тут водночас отримати психологічну допомогу та юридичні послуги. Є умови для дозвілля дітей.

Ідея ж соціальних пралень не нова. Загалом пральні машинки в кожному домі - не така вже й необхідність, зважаючи на досвід інших європейських країн. Там поширена практика, коли в багатоквартирних будинках у цокольному приміщенні є обладнані пральні та сушильні кімнати. Це економічно вигідно. Зважаючи на нинішню скруту - тим паче.

Івано-Франківська область.

Фото прес-служби міської ради.