Володарка найпрестижнішої нагороди математичного світу, яка нині працює в Швейцарії, днями відвідала свою alma mater. Про це йдеться у повідомленні на сайті КНУ.
Під час бесіди з ректором університету Володимиром Бугровим, деканом механіко-математичного факультету Оксаною Безущак, науковим керівником Марини періоду її студентства й аспірантства у КНУ професором Ігорем Шевчуком обговорили наукові та викладацькі плани і згадали студентські роки.
Марина залишається прихильницею класичної математичної освіти і вважає, що коли йдеться про фундаментальні курси наук (їх ще називають базовими), треба бути дуже обережними з
експериментами.
Нині Марина Вязовська викладає в Швейцарському федеральному технологічному інституті. В Лозанні, як і в Києві, складно знайти гарних викладачів зі статистики, адже вони високо цінуються на ринку праці, й університет не може тут конкурувати з індустрією.
Свій курс лекцій у новому навчальному році Філдсівська лауреатка читатиме онлайн студентам мехмату, де свого часу навчалася сама.
Дискретна математика, як наголосила Оксана Безущак, дисципліна абсолютна необхідна для кожного, хто планує займатися статистикою, програмуванням, data science, для інженерів-програмістів. А для Марини Вязовської — «це така зарядка для мозку: різні вправи — на різні м’язи, але, щоб потім функціонувати в цій професії, усі вони мають бути прокачані».
Всесвітньо відома науковиця працює у престижному західному університеті, але все одно відвідує опалену війною Батьківщину. «Це ж нормально для людини — повертатися додому. Я — громадянка України, і нею залишатимуся», — пояснює вона.
Зауважимо, що Марина Вязовська і раніше за нагоди залюбки читала публічні лекції для студентів механіко-математичного факультету і ліцеїстів рідного Київського природничо-наукового ліцею №145. Під час Європейської математичної олімпіади для дівчат EGMO-2019, яка відбувалася в Києві, виступила перед учасницями, надихаючи їх своїм прикладом.
Вл. інф.
Фото з сайту КНУ.