Бригада покрівельників, представників релігійних громад України та Сполучених Штатів Америки.
За даними Іванківської селищної ради, руйнацій того чи іншого рівня зазнали 2360 об’єктів.
Переважна більшість пошкоджень спіткала житловий фонд кількістю в 2219 будинків, 482 з яких зруйновано повністю, 171 потребує капітального ремонту, 1566 мають потребу у частковому відновленні.
Нищівних руйнувань зазнали заклади соціальної сфери: заклади освіти (12 шкіл та 3 дошкільні навчальні заклади); медичні центри (три амбулаторії загальної практики — сімейної медицини та корпуси Іванківської центральної районної лікарні); установи культури (25 об’єктів: історико-краєзнавчий музей, будинки культури, сільські клуби, сільські бібліотеки).
Розбиті мости, загальною кількістю в 12 одиниць, унеможливили сполучення між різними населеними пунктами, комунікаційні зв’язки з Києвом; уповільнили ліквідацію гуманітарних наслідків окупації (нестачу продовольства, товарів, медикаментів тощо).
З перших днів деокупації керівництво селищної ради порушило ключові питання щодо відновлення інфраструктури Іванківщини, налагодження критично важливих об’єктів: мереж зв’язку, пунктів водо-, газо-, електро- та теплопостачання; відтворення знищеної комунальної техніки; обстеження та очищення території від вибухонебезпечних предметів, розмінування тощо.
Нагальною проблемою стало відновлення житлових будинків, до чого долучилися представники міжнародних та громадських організацій, благодійники, волонтери. Попри те, що в Україні триває кровопролитна війна, незважаючи на велетенські обсяги робіт, вони використали всі свої можливості, підключили всі наявні ресурси, створили алгоритм відбудування зруйнованого та пошкодженого житла задля забезпечення життєдіяльності та задоволення базових потреб кожної постраждалої родини.
Тільки Міжнародний Комітет Червоного Хреста надав гуманітарну допомогу у вигляді 16 тонн будівельних матеріалів (шифер, руберойд, брус, дошки, рейки, плити для утеплення), які потрапили до Кропивнянського старостинського округу, а саме у село Варівськ, де з 211 будинків було повністю зруйновано 22, 11 потребують капітального ремонту, часткового — 97.
Роботи з відновлення пошкоджених дахів у зазначеному селі виконала бригада будівельників, сформована з волонтерів-вірян менонітської церкви. Ця релігійна громада, окрім безплатної праці своїх парафіян, надала істотну матеріальну допомогу Варівську. Понад 1200 листів шиферу для накриття постраждалих будинків. Загалом для Іванівського району громада придбала власним коштом понад три тисячі листів шиферу, передала нужденним кілька сотень продуктових наборів. Працюючи у психологічно і фізично напружених, надзвичайних умовах, покрівельники не тільки показали високий рівень професіоналізму, а й продемонстрували неосяжну глибину своїх щирих і чуйних сердець.
Після ремонтування будинків у Варівську волонтери-меноніти перемістилися до села Сукачі з тією самою місією. Завітали й до села Федорівка, що розташоване поруч, коли дізналися, що в одній із хат з вкрай понівеченим дахом перебуває літня жінка, син якої геройськи загинув 2014 року під час антитерористичної операції на сході України.
Також у Федорівці мешкає подружжя Олега та Людмили Булавчиків, які виховали чотирьох дітей. Нині двоє старших синів, мінер Юрій та піхотинець Богдан, зі зброєю в руках виборюють незалежність рідної землі.
Позаминулого року сім’я збільшилася ще на чотирьох діток молодшого та середнього шкільного віку, матір яких офіційно позбавлена батьківських прав.
У перші дні російської навали, внаслідок жорстоких обстрілів загарбників, хатина Булавчиків зазнала значних пошкоджень, а дах перетворився на справжнє решето. Сприймаючи чужі біди як свої, бригада будівельників у складі представників релігійних громад України та Сполучених Штатів Америки — Григорія та Павла Горбатюків, Володимира Рибака, Олексія Федя, Кендріка Йодера (Kendric Yoder) та Калеба Детвейлера (Caleb Detweiler) — безплатно відремонтувала дах, аби налагодити в багатодітній родині затишок і належний побут.
Тож немає жодного приводу для відчаю, коли в нелегкий для України час люди доброї волі в усьому світі стають пліч-о-пліч у відчайдушній боротьбі та безкорисливій допомозі.
Родина Булавчиків.
Фото Сергія САРАНИ.