Так міністр енергетики України Герман Галущенко прокоментував заклик до відкриття газогону "Північний потік-2".
"Німецький канцлер Олаф Шольц ще на початку серпня називав росію ненадійним постачальником і доводив, що технічних причин зниження обсягів постачання в Німеччину немає. Здавалось, Німеччина змогла вирватись з багаторічного російського газового полону. Але ні, агресор не полишає спроб повернути свою владу", - написав Герман Галущенко на своїй сторінці у Фейсбуці.
"І ось лунають заклики від Вольфганга Кубікі, віце-спікера Бундестагу, відкрити "Північний потік-2". Хоча б на трохи". Це так по-російськи, вони виховані саме на таких стратегіях (народних казках) - коли добрі люди пускають лисицю з качалкою на одну ніч переночувати, а потім мусять віддавати звіру власну дитину", - додав очільник Міненерго.
Герман Галущенко нагадав, що Україна неодноразово попереджала своїх партнерів про намагання росії втриматися на європейському ринку за будь-яку ціну. У тому числі через нові спроби запустити "Північний потік-2".
"Розумію, що відмова від послуг монополіста - це важке завдання для європейських політиків. Але вони мають серйозно подумати про майбутнє власних дітей, якщо доля українських дітей, яких росіяни вбивають "газовою зброєю" - недостатній аргумент", - підкреслив міністр.
Герман Галущенко наголосив, що в боротьбі проти газового агресора Україна має надійних партнерів: "Вдячний моїй американській колезі Дженніфер Ґренголм за тверду впевненість, висловлену у інтерв'ю для "Голосу Америки", про неможливість шляху назад щодо "Північного потоку-2". Вона впевнена, що європейські лідери сповнені рішучості не повторити своїх помилок".
Міністр підкреслив, що Україна готова допомогти в цьому ЄС, надавши свої газові сховища для зберігання європейського газу, а також замістивши своїм газопроводом потужності "Північних потоків".
Очільник Міненерго переконаний, що майбутнє України і світу - у зеленій енергетиці, і нагадав, що українська електроенергія має високий рівень декарбонізації - навіть за європейськими стандартами. "У липні частка "зеленої" енергії в українському енергоміксі становила 81% від виробництва. А після нашої перемоги у війні наш прогрес в цьому напрямі буде ще більшим", - зазначив Герман Галущенко.
"Але нині головною метою цивілізованого світу має стати перемога над газовим терористом. Упевнений, що нам всім вистачить мужності й сили, аби вистояти у цій енергетичній війні", - резюмував міністр.
За матеріалами прес-служби Міненерго.
Фотоілюстрація з Фейсбук-сторінки Міненерго.