Юрій Саванчук, батько полеглого сина Віктора, пише побажання військовим на прапорі.
Зібрали приблизно сто стягів — від найпершого, пошитого вінничанкою Ларисою Корнієнко з гардин і піднятого на центральній площі міста 21 жовтня 1990 року, до сучасних, із фронту, з автографами наших захисників. Як повідомила одна з волонтерок, ще один прапор у дорозі, його доставлять до Вінниці бійці батальйону «Крим». Після тимчасової анексії півострова цей підрозділ базувався в одному з населених пунктів нашого краю. 38 знамен унікальні тим, що вони перебували в підрозділах, які вели бої з російськими окупантами.
Прапороносцем Четвертої сотні на Майдані в Києві під час Революції Гідності був вінничанин Максим Шимко. Після його загибелі побратими привезли прапор його мамі — Зої Семенівні. Вона передала синьо-жовте полотно на виставку.
«Росіяни хочуть вкрасти нашу історію, нашу волю, але вони не знають, з ким зв’язалися, — говорила на відкритті виставки пані Зоя. —Якщо навіть маленькі діти допомагають армії, то такий народ не здолати ніякому ворогу».
Під час відкриття чотири синьо-жовті знамена передали волонтерам, аби ті доставили їх військовим у райони бойових дій. Зробили це батьки і рідні полеглих у боях з російськими окупантами. На кожному написали свої побажання. Кажуть, їхні знамена — це обереги.
«Мій син Віктор загинув у 2014 році, — розповів «Голосу України» учасник ГО «Єдина родина Вінниччини» Юрій Саванчук. — Я написав нинішнім військовим слова щирої подяки за те, що захищають нас. Побажав їм мужності, сміливості в боротьбі з ворогом і Перемоги!».
На виставці привертає увагу синьо-жовтий прямокутник великих розмірів. Насправді це маскувальна сітка у не-звичних кольорах. Виготовили її активісти-переселенці.
«Прапор завжди вважався святинею, — за-значила одна з організаторок експозиції, завідувачка «Музею мужніх» Олена Гордієнко. — Ми дякуємо тим, хто відгукнувся на прохання принести на виставку прапори, — нашим мужнім захисникам, їхнім батькам і рідним, волонтерам і громадським організаціям... У кожного з цих знамен своя історія. Окремі з них супроводжуються розповідями про події, що пов’язані з тим чи іншим прапором».
Ще одним хвилюючим моментом виставки стало вручення прапорів найменшим волонтерам, які допомагають армії.
Триватиме виставка до 18 вересня.
Вінницька область.
Фото автора.