«24 лютого ми всі прокинулися від невідомих раніше звуків. Не розумів, як можна у 21 столітті у центрі Європи почати неспровоковану повномасштабну війну», — зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі національного телемарафону «UA разом».
Водночас він наголосив, що також тоді почуття страху було подавлене почуттям відповідальності за долю України та українців: «Від того, хто став волонтером, хто записався у Збройні Сили України, у Територіальну оборону ЗСУ. І це була відповідь на те, що ми не боїмося».
«Ми будемо боронити свою країну та точно доб?ємося перемоги. Українці від почуття «Ми вистоїмо» перейшли до абсолютно іншого світоглядного поняття — «Ми переможемо». І це найважливіша психологічна настанова, яку має розуміти кожен із нас», — насамкінець акцентував Спікер Парламенту України.
«Ми чітко знаємо, яким шляхом йдемо. Це буде звитяжна робота, яка неодмінно матиме успіх. Україна вже заявила на весь світ, що вона частина ЄС», — наголосив Руслан Стефанчук.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Україна показала на прикладі самовідданої боротьби та спротиву, що вона є повноцінним членом ЄС
«Безперечно, завдання № 1 — наша спільна перемога», — наголосив Голова Верховної Ради України в ефірі національного телемарафону «UA разом».
Водночас Спікер Парламенту зауважив, що шлях до перемоги доволі тернистий і непростий: «Ми маємо ставити перед собою дуже чесні й відверті вимоги. Перша — наш шлях до ЄС. Ми здобули те, що не вдавалося роками».
«Україна показала на прикладі самовідданої боротьби та спротиву, що вона є повноцінним членом Євросоюзу й завжди була неодмінною частиною ЄС», — зазначив Руслан Стефанчук, додавши, що велика робота покладається на всі органи влади, «щоби ми досягли всіх вимог, які перед нами ставить Європейський Союз».
«До кінця осені ми налаштовані на парламентському рівні виконати необхідні сім вимог, які ставляться перед Україною задля відкриття перемовин про повноцінне членство з ЄС», — заявив Голова Парламенту.
Окрім того, він повідомив, що дуже важливим питанням є післявоєнна відбудова: «Підготовлений план відбудови України, так званий «рекавері план». Він був презентований Урядом у Лугано, у Швейцарії». Також Спікер Парламенту зазначив, що залучаються інвестиції в Україну: «Ми хочемо, щоби кожен регіон України отримав допомогу та сприяння відповідної країни світу».
«Разом покажемо, що зло, по-перше, має бути покаране, а, по-друге, ми разом відновимо завдані росією збитки», — акцентував Руслан Стефанчук.
Насамкінець Голова Верховної Ради України наголосив, що третій важливий шлях — юридичний шлях притягнення рф як агресора до відповідальності: «Україна співпрацює з міжнародними інституціями та Міжнародним кримінальним судом».