Про це інформує прес-служба державного регулятора.

Щонайперше голова комітету наголосила, що Україна не буде пом'якшувати правила конкуренції після закінчення війни.

"Сьогодні ми чуємо багато розмов щодо необхідності пом'якшення нашого правозастосування. Однак ми повинні знайти баланс між швидким відновленням країни й нашої економіки та забезпеченням рівних умов "гри" для усіх суб'єктів. АМКУ зробить свій внесок у створення правової бази з рівними правилами для українських та іноземних інвесторів. Ніхто не зможе скористатися обставинами післявоєнної реконструкції, щоб створити монополію чи порушити правила конкуренції... Не чекайте слабкого конкурентного правозастосування у післявоєнний період", - сказала Ольга Піщанська.

При цьому вона висловила впевненість, що така жорстка позиція не відлякає інвесторів від України. Водночас голова АМКУ анонсувала, що влада розглядає "певну гнучкість правової бази", що регулюватиме відбудову країни.

"Поки що рано говорити про конкретні заходи, оскільки неможливо передбачити масштаби шкоди, якої війна завдасть нашій країні та економіці. Ми працюємо над розробкою алгоритмів можливих заходів, які будемо застосовувати одразу після закінчення війни. Але уже зараз ми передбачаємо, що відновлення країни може посилити конкуренцію на ринках, які раніше були висококонцентрованими", - зазначила голова АМКУ. Як приклад вона навела ситуацію в енергетичному секторі, додавши, що цей процес почав формуватися ще до війни.

Насамкінець Ольга Піщанська звернулася до Європейського Союзу, Федеральної торгової комісії США та інших конкурентних відомств у всьому світі зі словами подяки: "Ваша підтримка дає нам відчуття того, що ми все робимо правильно і що ми не просто рухаємось до Європейського Союзу, але що і ЄС готовий прийняти нас", - зазначила голова АМКУ.

За матеріалами прес-служби АМКУ.

Фото з порталу АМКУ.