Міністерка енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стретен заявила, що цей крок є обов’язковим для проходження осінньо-зимового періоду в Європі.
«Якщо нічого не робити, наступні п’ять-десять зим будуть жахливими. Ми повинні діяти на європейському рівні і працювати над заморожуванням ціни на газ. Також це може зменшити рахунок за електроенергію», — написала Тінне Ван дер Стретен у Twitter.
Вона додала, що зв’язок між цінами на газ та електроенергію є штучним і потребує реформування.
Пропозицію щодо відокремлення ціни на електроенергію та газ підтримав федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер.
«Ми повинні зупинити те божевілля, яке відбувається зараз на енергетичних ринках. Ми не можемо дозволити путіну щодня визначати європейську ціну на електроенергію. Ціни на електроенергію повинні знизитися», — заявив він.
Природний газ все ще широко використовується для виробництва електроенергії. Оскільки ціни на газ зросли, дорожчою для Європи стала й електроенергія. Наприклад, 26 серпня біржова вартість газу у Європі сягнула 3517 доларів — це найвища зафіксована за весь час спостережень ціна.
Нагадаємо, до вторгнення в Україну частка російського газу у структурі споживання ЄС становила 40%. Як повідомив Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель, російський імпорт газу до ЄС скоротився до приблизно 20%. Скорочення постачання газу ускладнило для країн ЄС заповнення газосховищ напередодні зими і спонукало багатьох купувати «неросійське» паливо та вживати заходів для обмеження попиту на газ.
Натомість в Україні Парламент запровадив мораторій на підвищення цін на газ і тепло.
Відповідно до прийнятого в липні Закону, забороняється підвищення тарифів для всіх категорії споживачів на:
— послуги з розподілу природного газу;
— теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
— послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Крім того, ціна на природний газ для побутових споживачів, ОСББ, виробників теплової енергії не підлягає збільшенню і залишається такою ж, як була станом на 24 лютого 2022 року.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua