Дітям потрібне живе спілкування.

В Івано-Франківській територіальній громаді визначилися з роботою освітніх закладів. Із п'ятдесяти шкіл, ліцеїв та гімназій лише три не працюватимуть очно на початку нового навчального року. У звичайному режимі відкривають 40 дошкільних закладів. Щодо п'яти немає відповідних дозволів військово-цивільної адміністрації.

Не робимо відкриття для галочки

Освітній процес здійснюватиметься в очному і дистанційному режимах або у змішаній формі. Кожен заклад обрав режим роботи за результатами опитування батьків та рішенням педагогічної ради. В позашкіллі та профтехосвіті працюватимуть по дев'ять закладів, де так само підготовлені захисні укриття.

"Відкритися змогли не всі садки, то відвідувати інші заклади зможуть діти, обоє батьків яких працюють або служать у Збройних Силах", - зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Таке рішення щодо місця праці батьків викликало чималу критику в соціальних мережах. Адже є мами в декретних відпустках або ж такі, котрі повернулися з-за кордону. Приміром, Леся Мельницька написала в коментарі, що після піврічного життя за межами країни приїхали додому. Для пошуку роботи потрібно насамперед влаштувати дитину до дитсадка. Тож питання ще потребує врегулювання.

"Ми не робимо відкриття для галочки, а важлива безпека, - зазначив на серпневій конференції Руслан Марцінків. - Пригадую нашу першу нараду після повномасштабного вторгнення росії. Тоді було важко щось говорити... Дякую всім за те, що ми впорались із цим викликом та зуміли мобілізуватись".

На тисячу школяриків більше

На навчання в Івано-Франківській ТГ зараховано 1040 школярів із числа внутрішньо переміщених осіб. Порівняно з попереднім навчальним роком мережа закладів збільшилася на 39 класів. Школи та ліцеї мають охопити 35 тисяч учнів. А ще дві тисячі школярів навчатимуться за кордоном.

У міському департаменті освіти та науки інформують, що до першого класу цьогоріч піде 3416 дітей. Це 132 класи. Так само на навчання зараховано 1040 школярів із числа внутрішньо переміщених осіб. У садках перебуватимуть 142 дитини з особливими освітніми потребами та 270 таких дітей здобуватимуть освіту в ліцеях.

"Учні 1-11-х класів забезпечені підручниками на 93%, - йдеться в офіційній інформації. - Цьогоріч 3809 учнів 5-х класів навчатимуться за програмою Нової української школи. Для них Міністерство освіти і науки запланувало на вересень доставку підручників з української мови та літератури, математики та історії".

Тим часом школярам рекомендують використовувати електронні версії підручників, розміщені на сайтах МОН України, Інституту модернізації змісту освіти, Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та електронних бібліотеках ліцеїв. Усі школи користуватимуться електронними журналами та щоденниками. Понад половина закладів загальної середньої освіти обрали сервіс "Єдина школа", решта - "Нові знання".

Варто додати, що І семестр нового навчального року триватиме з 1 вересня до 23 грудня, а ІІ розпочнеться аж 27 лютого й триватиме до 16 червня 2023-го. Тобто школярі матимуть два місяці зимових канікул. Такий режим оправданий з точки зору економії енергоресурсів.

"Робимо акцент на військово-патріотичному вихованні, особливо для учнів старших класів, - підсумовує освітню тему Руслан Марцінків. - Варто ввести додаткові факультативи та на всіх рівнях робити все для Перемоги. За ці шість місяців ми стали сильнішими. Нині у нас одна мета - щоб наші діти-першокласники вже не воювали за Українську державу. Це завдання нашого покоління. А діти мають отримувати знання, зростати мудрими, адже вони - наше майбутнє".

Івано-Франківська область.

Руслан Марцінків - у центрі під час серпневої наради.

Фото прес-служби міськради.