За словами голови ОВА Дмитра Живицького, навчання дітей у цих закладах здійснюватиметься виключно дистанційно.

Напередодні 1 вересня у громадах, де на сьогодні порівняно безпечно, у школах, дитсадках, ліцеях та інших освітніх закладах завершували роботи з облаштування захисних укриттів. Але остаточне рішення — чи навчатимуться діти безпосередньо в класах, чи здобуватимуть знання дистанційно, мали ухвалити батьки учнів. Завдання влади — забезпечити можливість повноцінного, очного навчання для всіх, хто цього забажає та де будуть наявні відповідні умови.

Про старт та особливості нового навчального року на Сумщині йшлося на прес-конференції керівника обласної військової адміністрації Дмитра Живицького. Він вважає, що безпека учнів — питання не таке вже й однозначне.

Якщо дитина не піде до школи й залишиться удома сама (батьки — на роботі!), і в цей час розпочнеться обстріл, чи зможе вона дисципліновано спуститися в укриття та дочекається безпечної миті, щоб звідти вийти? Також немає жодних гарантій, що запущена ворогом ракета не влучить у житловий будинок, магазин чи майданчик, де перебувають діти.

Про початок нового навчального року також йшлося на розширеному засіданні профільної комісії облради. Директор департаменту освіти і науки ОВА Вікторія Гробова поінформувала, що навчальний процес на Сумщині здійснюватиметься за чотирма моделями: очною, дистанційною, змішаною та індивідуальною. Остання може бути сімейною або інтернатною, якщо у дитини немає рідних чи прийомних батьків.

«Через коронавірусну пандемію, а потім війну багато хто з батьків занепокоївся рівнем знань своїх дітей, — підсумувала Вікторія Гробова. — Тому, з одного боку, є бажання батьків, аби учні отримували якісну очну освіту.

Особливо, коли йдеться про випускні класи або підготовчу освітню ланку. Але, з іншого боку, маємо думати передусім про безпеку дітей. Вона — понад усе. Щодо наших педагогів, то вони готові працювати за будь-яких обставин».

Сумська область.

Фото з сайту 0542.ua