За словами очільника військової адміністрації Сергія Гамалія, підготовка закладів освіти до нового навчального року все ще триває. Останні кілька місяців усі зусилля були зосереджені на облаштуванні укриттів, які дають можливість проводити очні заняття. Загалом на Хмельниччині налічується 1212 закладів освіти, усі вони були обстежені за участю представників ДСНС. З’ясувалося, що належні укриття мають лише 57 відсотків з них.
Загальна потреба у коштах на ремонти укриттів становила майже 50 мільйонів гривень. Майже 34 мільйони уже передбачено в обласному та місцевих бюджетах. Тож роботи з їх облаштування триватимуть і надалі. Протягом навчального року можуть бути переглянуті рішення щодо форми проведення занять у кожному закладі.
Усі освітяни вже пройшли відповідні навчання та практичні тренування щодо порядку дій у разі небезпечної ситуації, у тому числі загрози ракетного удару, виявлення вибухонебезпечних предметів тощо. Відповідні тренування проводитимуть і з дітьми.
У переддень нового навчального року лише у восьми громадах краю всі заклади могли працювати офлайн. У 31 громаді до очного навчання були готові від 50 до 80 відсотків шкіл та дитсадків. А у чотирьох діти мали змогу навчатися тільки дистанційно.
Щодо закладів профтехосвіти, то 22 працюватимуть змішано. Це саме стосується і 29 із 32 закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Кожна школа готує свій план занять. В одних буде позмінне навчання, в інших особливу увагу приділяють початковим класам, обираючи для них офлайн-навчання. Заклади профтехосвіти, фахової передвищої та вищої освіти можуть формувати плани так, щоб частина учнів перебувала на дистанційному навчанні, а інша — на виробничій практиці.
А от у Хмельницькій міськраді повідомили, що станом на 30 серпня із 121 закладу громади до навчання готові 94. Із 39 шкіл обласного центру в офлайн-форматі можуть працювати 34. У п’яти діти зможуть навчатися тільки дистанційно.
Для першокласників у міськраді розробили особливі умови. Вони навчатимуться в очному форматі навіть у тих школах, де немає укриттів. Там діти відвідуватимуть сусідні школи або користуватимуться їхніми укриттями.
У сільських школах громади поки що лише половина готова до очного навчання.
З 1 вересня в Хмельницькій громаді збільшиться кількість закладів дошкільної освіти, які працюватимуть, до 34 замість 18, які діяли дотепер. Вихованців інших закладів направлять до дитсадків, де створені відповідні умови безпеки.
Серед новацій, які департамент освіти та науки міськради пропонує на нинішній навчальний рік, може бути шестиденне навчання на тиждень у вересні-жовтні, аби максимально використати теплу пору. Де запроваджуватиметься такий графік, вирішуватиме шкільна адміністрація.
Щодо обладнання нових укриттів, то в обласному центрі готують проект з будівництва простих залізобетонних конструкцій. Згодом їх хочуть встановити у всіх навчальних закладах громади.
Хмельницька область.