У такий спосіб художниця просить закрити небо над Миколаєвом та всією країною.
До нього долучаються працівники культури, журналісти, освітяни.
У творчості заради Перемоги беруть участь небайдужі люди, які створюють свої роботи саме під час війни. Куратором проекту є Інга Хоржевська — директорка Центральної міської бібліотеки імені М. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва. Тож творчі здобутки культурного фронту у майбутньому можна побачити в залі цієї бібліотеки.
Одна з учасниць проекту — Любов Ніколаєва, миколаївська художниця-графік. Вона закінчила Одеське державне театральне художньо-технічне училище за спеціальністю «гример-художник». З 1990-го працює у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі.
Свій самостійний творчий шлях розпочала у 1983 році. Саме тоді з’явилися перші графічні роботи, завдяки яким Любов змогла яскраво самовиразитися та розкрити свій творчий потенціал. Фантастичні світи, казкові герої та філософські погляди відображаються художницею на папері за допомогою звичайного пера, туші й унікальної крапкової техніки, схожої на чарівний туман.
«Для Любові Ніколаєвої графіка — це спосіб максимально висловити своє світовідчуття. А ніч — це час для творчості, саме в цей період з’являються дивовижні образи. Вони приходять у снах, з середини душі, просяться на папір, а в процесі роботи наповнюються деталями. Саме такі витончені філософські роботи стали чудовим смисловим доповненням до оформлення книжок багатьох миколаївських авторів», — розповіла керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
Майстриня вважає, що її роботи — це не просто ілюстрації для книжок, переважно — це ілюстрації до самої себе. Паперовий простір заповнюється у творчому процесі інтуїтивно, і тільки потім авторка розгадує значення малюнків.
У графічних картинах Любові часто зустрічається зображення рибалки та риби. Це символ протистояння ловця свідомості та невловимої підсвідомості. Зображення картин багатовимірні, насичені загадками і таємницями. Аби їх розгадати, потрібен час. Саме такі роботи стають окрасою виставок і конкурсів, де посідають своє гідне місце, а саме: міжнародний конкурс «Illustration of The Future Contest» (Голлівуд, США), міжнародний фестиваль фантастики (Харків). Декілька графічних робіт увійшли до закордонного арт-збірника «Illusion».
У лютому 2022-го з’являється нова картина — дуже дивна і не зрозуміла для самої авторки. Хлопчик-рибалка сидить під великим деревом. На верхівці вже опаленого вогнем дерева спостерігає сова — вона вже все знає і розуміє. Але хлопчик не звертає уваги, він одержимий своєю мрією. Внизу тихенько спить мирне місто...
А через тиждень Любов прокинулася від жахливих чужих звуків. У мирний ранок увірвалася війна. Турбота за рідних і страх за майбутнє стали головними. Декілька тижнів неможливо було відкритися для творчості, але творчість розривала художницю зсередини.
Гостра тема зомбованих примітивних нелюдів, які прийшли нас знищувати, виплеснулася у графічних картинах «Теорія zапутінності» та «Баба Раша». А стосовно картини про хлопчика-рибалку, художниця зрозуміла її сенс.
Образ величезної риби, що причаїлася над мирним сплячим містом, — це символ наближення великої війни. Адже початок війни припав саме на зодіакальний знак «Риба». Тепер картина має свою назву — «Війна під знаком Риби».
Є в доробку майстрині і картина «Закрити небо». Любов, як і мільйони людей по всьому світу, благає закрити небо над Україною. Аби пришвидши Перемогу та уникнути людських жертв.
Миколаїв.
Баба Раша — вона така.
«Війна під знаком Риби».
Фото з відкритих джерел.