Про це інформує Міністерство енергетики України на власній сторінці в мережі Фейсбук.
Він наголосив, що Міненерго створено систему пріоритизації, для узгодження процесу розподілу допомоги та звітування перед донорами щодо отримувачів обладнання та матеріалів.
«Так, більшу частину допомоги ми направляємо компаніям, що знаходяться у зоні постійних обстрілів, для якнайшвидшого відновлення енергопостачання у прифронтових регіонах», - зазначив Фарід Сафаров.
Він подякував всім країнам та іноземним компаніям за активну підтримку України та надання необхідного обладнання та матеріалів. Зокрема, заступник міністра підкреслив активну участь таких держав, як Польща, Італія, Велика Британія, Швеція, Норвегія, Латвія, Швейцарія, Іспанія, Данія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Естонія, Чехія, Північна Македонія.
«Близько 100 українських підприємств вже сформували запити на отримання допомоги, і ми постійно на зв’язку з нашими міжнародними партнерами для узгодження потреб наших компаній та можливостей донорів щодо надання необхідного обладнання та матеріалів. Координація постачання та розподілу гуманітарної допомоги відбувається на декількох рівнях: Міністерства енергетики, де працює спеціальна робоча група, та Секретаріату Енергетичного Співтовариства, при якому діє Оперативна група підтримки України», - зазначив заступник міністра.
За його словами, на сьогодні між українськими компаніями вже розподілено майже 700 генераторів, близько 100 трансформаторів, понад 140 км кабелів і проводів, а також інших комплектуючих для ремонту ЛЕП.
Фарід Сафаров також закликав енергетичні підприємства актуалізувати свої запити з огляду на підготовку до опалювального сезону.
«Ми маємо бути готові до будь-яких підступних дій з боку країни-агресора, тому повинні зустріти цю зиму готовими навіть більше, ніж на 100%», - зазначив він.
"Голос України".