Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко розповів «Українському радіо» про підготовку у Парламенті до розгляду та ухвалення проекту Державного бюджету-2023, внесення якого парламентарії очікують від Уряду в межах Регламенту до 15 вересня.
За його словами, Уряд закладатиме цифри доходів і видатків, враховуючи ситуацію в країні та всі нові для складання Державного бюджету обставини.
«Уряд спиратиметься на ту ситуацію, яка є сьогодні, а це — 200 і вище мільярдів по місяцю видатків. Звичайно, велика частина — це армія і всі наші оборонні виплати для всіх, хто обороняє Україну: ЗСУ, Нацгвардія, рятівники, інші підрозділи й служби. Ніхто нікуди не відкладає і соціальну сферу: соціальні видатки, зарплатні бюджетникам, вчителям, медична система, пенсії...» — зазначив Перший віце-спікер українського Парламенту.
За його словами, враховуючи реалії війни, Бюджет-2023 буде жорстким. Тому Олександр Корнієнко закликав своїх колег з розумінням поставитися до подання правок під час другого читання, щоб вчасно та ефективно провести парламентську частину роботи щодо видатків Бюджету.
«Звичайно, програми соцеконом розвитку регіонів, функціонування фондів регіонального розвитку тощо — ми не зможемо повноцінно в наступному Бюджеті відобразити. Тому очікуємо розуміння від колег, зокрема з опозиції, з тим, щоб Бюджет-2023 ми спрямували на конкретні потреби нашої країни — тут і зараз», — наголосив Олександр Корнієнко.
Він зокрема, пояснив, що саме такі потреби сьогодні закладені в капітальні видатки, в головні програми, які стали успішними раніше і сьогодні також спрямовані на підняття та розвиток економіки.
«Це програми, які багато привнесли в Україну, — «Велике будівництво», «Велика реставрація». Вони насправді стали драйверами розвитку, завдяки їм росла економіка на кілька відсотків на рік. Зараз, на жаль, це буде тільки відновлення, і воно буде в режимі «фаст рекавері», тобто швидке. Звичайно, це будуть параметри розвитку для певних галузей там, де неможливо не говорити про розвиток. Звичайно, буде й культура, й освіта. Але це, на жаль, будуть не ті масштаби, які ми можемо собі зараз дозволити», — підкреслив Перший віце-спікер Парламенту.
Він також наголосив, що у цьому році будуть профінансовані соціальні видатки, зокрема відбудеться заплановане підвищення мінімальної заробітної плати, соціальних виплат — пенсій, зарплат бюджетникам тощо.
Акцентуючи на статті доходів майбутнього Бюджету, Олександр Корнієнко висловив сподівання на продовження масштабної серйозної допомоги з боку міжнародної коаліції України.
«Це і ЄС, і макрофінансова допомога, пряма грантова підтримка, яка вже досягає 40% від всієї підтримки. Це і допомога США. Сподіваємося, що колеги в усіх країнах, де зараз теж триває бюджетний процес, будуть враховувати це при формуванні своїх бюджетів. Дуже сподіваємося на продовження допомоги з боку наших партнерів», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.