Зокрема, від Мінфіну надійшов лист на адресу обласних військових адміністрацій із вказівкою формувати доходи місцевих бюджетів без урахування податку на доходи фізичних осіб із заробітних плат військових. Для прифронтової Миколаївщини та обласного центру це означав би фінансовий крах та фактично катастрофу.
Адже сьогодні саме ПДФО від військових є основним податком, який наповнює місцеві бюджети. За рахунок нього утримується соціальна сфера, інфраструктура, ведуться ремонтні роботи об’єктів, які постраждали внаслідок російської агресії.
Лише за попередніми підрахунками Миколаїв міг би втратити дві третини свого бюджету у наступному році, а область лишитися мільярдних надходжень.
«Цю проблему я обговорив особисто під час зустрічей з головою Миколаївської обласної військової адміністрації Віталієм Кімом, Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, головою Очаківської ТГ Сергієм Бичковим. Вони відзначили, що в межах своїх повноважень здійснюють певні кроки, аби Мінфін відізвав або переглянув свою пропозицію, — зазначив на своїй фейсбук-сторінці народний депутат України по 127-му виборчому округу Олександр Пасічний. — Зі свого боку пояснив місцевим керівникам, що на законодавчому рівні в нас не вносилися зміни у Податковий кодекс. Також Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, в якому я працюю, ще не бачив цих пропозицій, ми їх будемо розглядати протягом вересня. Зараз лише відбувається планування. При плануванні можливі помилки, перекоси».
Народний депутат України, який обстоює інтереси Миколаївщини в парламенті, зустрівся з представниками Мінфіну та довів свою позицію стосовно несвоєчасності такого рішення. Він звернувся до Міністерства з відповідним депутатським зверненням. На сьогодні вже здійснено реальні кроки в цьому напрямі. Зокрема, отримано відповідь від Мінфіну, в якій ідеться: «Ухвалено рішення не змінювати діючий механізм зарахування податку на доходи фізичних осіб. Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, отриманих військовослужбовцями, у 2023-му буде зараховуватися до місцевих бюджетів в діючих умовах 2022 року».
«На всіх рівнях завжди підкреслюю, що саме Миколаївщина, яка має особливий статус як прифронтового регіону, де ведуться бойові дії, повинна мати фінансові преференції під час війни. Ми, безумовно, відбудуємо область. Абсолютно точно сюди прийдуть серйозні інвестиції. Миколаїв та область стануть ще кращі, ніж до війни. Але все це буде після нашої Перемоги. А сьогодні Миколаївщині потрібна державна фінансова підтримка. І ми її отримали», — зазначив народний депутат України.
Миколаївська область.