Організатори та учасники налагоджували ділові контакти та обмінювались досвідом у галузі коноплярства.

Цього разу захід, який має статус міжнародного, відбувався у форматі науково-практичного семінару. Він відбувся на базі розташованого у селищі Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України. Фахівці інституту презентували новий сорт конопель "Софія" (на знімку). Останній перспективний для вирощування як на насіння, так і для отримання технічних волокон. На таке прядиво існує стійкий попит у світі, але в Україні популярна сировина й досі недооцінена. Тим часом вона сьогодні, можна сказати, особливо актуальна: може використовуватися навіть в оборонній промисловості. Бо на основі технічних конопель виготовляють унікальні види пороху, пеньку застосовують для виробництва канатів і парашутів, і ще з волокон технічних конопель можна зробити справжню "броню". Вона не поступається за міцністю кевлару, витримує пряме влучання куль, проте має значно меншу вагу. Легкий, але надійний бронежилет - мрія кожного бійця. Із тканин, виготовлених на основі конопляного волокна, можна також пошити найкращий одяг для військовослужбовців. Він буде одночасно і теплим, і високогігієнічним, і надзвичайно міцним. Насіння конопель використовується також у медицині, парфумерії і харчовій промисловості, а їх волокно - ще й в автомобіле- та літакобудуванні, виготовленні будматеріалів і дуже якісного паперу.

Сумщина - лідер у державі з вирощування технічних конопель. На території області, у Глухові, розташовано Інститут луб'яних культур, фахівці якого вивели кілька сортів цінної сільськогосподарської культури, які не містять наркотичних речовин. Насіння таких конопель закуповують десятки держав. У глухівському інституті створили унікальну колекцію культури, яка налічує 489 сортів.

Нинішнього року під технічні коноплі на Сумщині відвели 436 га загальної площі - на 6% більше, ніж минулого. Мабуть, це найширше конопляне поле в Україні. Перед війною у регіоні почали розвивати ще один напрям "за участі" конопель - агротуристичний кластер. За словами керівника обласної військової адміністрації Дмитра Живицького, котрий узяв участь у фестивалі-семінарі, на впровадження проекту Сумщина отримала державну підтримку, але після 24 лютого роботу були змушені заморозити. Однак розвиток галузі коноплярства, підкреслив Д. Живицький, в області продовжується. Сумщина долучилася до створення Українського кластерного альянсу, а науковці та практики працюють над розширенням сфери використання унікальної технічної культури.

Сумська область.

Фото з сайту sm.gov.ua.