На цьому наголосила голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе під час засідання Міжпарламентської Ради Україна- НАТО. Парламентарій зауважила, що Україна завжди високо цінувала підтримку Парламентською асамблеєю НАТО суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. «Але сьогодні перед нами усіма як парламентаріями постають нові виклики», — переконана вона.

«Вірю, що парламентарії, політики вільного світу, зокрема країн-членів НАТО, нині повинні взяти на себе відповідальну і важливу комунікаційну роботу зі своїми суспільствами, щоб допомогти побороти втому і щоб надалі підтримувати Україну.

Ми всі маємо мобілізуватися в протистоянні російській пропаганді, яка свою увагу концентрує на підвищенні цін на енергоносії. Росія використовує енергоресурси як зброю проти західних суспільств. Ми роками говорили і попереджали про це, але не всі хотіли слухати», — сказала голова комітету. Тепер час говорити про дуже чесну, пряму, відкриту комунікацію із західними суспільствами, щоб заручитися їхньою підтримкою — фінансовою, політичною, збройною, гуманітарною, усією, якої Україна сьогодні потребує, переконана І. Климпуш-Цинцадзе.

Очільниця комітету наголосила на тому, що Україна опинилася у зачарованому колі, в якому жодна вільна держава не готова надати нам сучасні танки, що працюють за стандартами НАТО. «Без цієї зброї дуже важко здійснювати деокупацію. Ми безмежно пишаємось нашими Збройними Силами, які просто зараз вражають весь світ, звільняючи Україну. Але ми також маємо усвідомлювати і втрати на цьому шляху та ціну цих перемог. Тому нам потрібна додаткова підтримка — лобіювання, захист, щоб ми, нарешті, могли вийти із цього зачарованого кола», — сказала вона.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила переконання, що прийшов час, урешті, ухвалити політичне рішення про тренування українських пілотів винищувачів. «Вірю, що ми дійдемо до тієї стадії, коли Україна зможе, нарешті, отримати літаки-винищувачі від НАТО. І дуже сподіваюся, що ми як політики вільного світу зможемо гарантувати, що це відбудеться», — підсумувала парламентарій.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.