На знімку: Проектант Ярослав Шияк виступив і на перших громадських слуханнях.
Будівельні пристрасті в Долині не вщухають від весни. Ідеться про спорудження багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями на вулиці Грушевського, 4. У міській раді відбулися вже другі громадські слухання про розгляд детального плану території, на яких були присутні майже 200 громадян. Та запитання до проектантів і далі є. Цю тему наша газета порушувала в публікації "Хрущовкам" сказали посунутися".
Головувала на громадських слуханнях Тетяна Гошовська, начальник відділу містобудування і архітектури Долинської міськради. Розробник проекту - Віктор Рак. Співавтор проектної документації Ярослав Шияк повідомив, що детальний план території суміщений зі схемою організації руху та інженерної підготовки. Це три об'єкти комунального майна площею 0,27 гектара, які придбав приватний підприємець Василь Дичка.
"Для спорудження нового об'єкта потрібно 0,3 гектара. Тобто треба ще дібрати землі, щоб проект відповідав Державним будівельним нормам. Серед його переваг - паркінг на сто автомобілів, дитячий та спортивний майданчики", - повідомив Ярослав Шияк.
Під час громадських слухань лунали запитання щодо впливу нового будівництва на сусідні будинки мікрорайону. А також що пропонована ділянка під забудову - на місці пустот після видобутку нафти, поруч - нафтова качалка. Так само цікавилися долею восьми сараїв, що належать власникам будинку на Грушевського, 2. На що доповідач пояснив, що в місті між багатоквартирними будинками такі об'єкти не передбачені.
"У будинках № 2, № 6 і № 8 на вулиці Грушевського та № 4 "А" на вулиці Пушкіна немає ні підвалів, ні комор, ні балконів. Нове будівництво передбачає знищення наших сараїв, прибудинкових зелених зон, - повідомила під час громадських слухань мешканка будинку № 6 вулиці Грушевського Оксана Винник. - Ці всі зауваження ми виклали в колективному зверненні до міського голови Івана Диріва. - Так само - про тріщини у двох сусідніх будинках на Хмельницького. Як і про законсервовану свердловину на території та про те, що тут колись був рентгенологічний кабінет поліклініки. Території на спорудження майданчиків не вистачає".
Тетяна Гошовська запропонувала створити погоджувальну комісію. Так само нагадала, що під час розробки робочого проекту ще проводитимуть геологічні дослідження. Із документами можна ознайомитися у відділі містобудування та архітектури міської ради.
"Після попередніх громадських слухань надійшли пропозиції від мешканців мікрорайону, - повідомили на сайті міськради у звіті про громадські слухання. - Приміром, проектанти врахували зауваження та одну секцію дев'ятиповерхового будинку забрали, а торговельно-офісний центр залишили із плоским дахом, який на одному рівні зі старими двоповерховими будинками поруч".
Ярослав Шияк сказав, що на основі цього детального плану будуть розробляти робочий проект, а після отримання необхідних експертиз та висновків ітиметься про дозвіл на саме будівництво. Тоді ж буде передбачено й захисне укриття.
Міський голова Іван Дирів на громадських слуханнях не був. Питання розглядатимуть на наступній сесії міськради.
Івано-Франківська область.
Фото автора.