Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 17-й тур.

22 листопада. «Металург» (Запоріжжя) — «Зоря». 1:1. 3 050 глядачів. Рефері — Козик (Мукачеве). Голи: Штурко, 50 — Болі, 64. Вилучено Шунича («Зоря», 53, друге попередження).

23 листопада. «Ворскла» — «Чорноморець». 0:1. 3 500 глядачів. Рефері — Березка (Київська область). Гол: Кирило Ковальчук, 9.

«Шахтар» — «Севастополь». 4:0. 36 960 глядачів. Рефері — Годулян (Одеса). Голи: Тайсон, 8, Чигринський, 23, Адріано, 26, Срна, 34.

«Карпати» — «Металург» (Донецьк). 2:2.    7 300 глядачів. Рефері — Кутаков (Київська область). Голи: Гладкий, 2, 86 — Мораєс, 23, Болбат, 53.

«Дніпро» — «Іллічівець». 3:1. 10 163 глядачі. Рефері — Труханов (Харків). Голи: Матеус, 16, Джуліано, 23, Гама, 88 — Полянський, 90+1.

24 листопада. «Таврія» — «Волинь». 2:2.   2 500 глядачів. Рефері — Романов (Дніпропетровськ). Голи: Назаренко, 60, Гомес, 90 — Мемешев, 11, Матей, 45. Нереалізовані пенальті: Ерік («Волинь», 38, воротар), Матей («Волинь», 82, пробив над поперечиною). Вилучено Любичича («Таврія», 65, друге попередження), Парцванія («Волинь», 70, друге попередження), Причиненка («Таврія», 77, груба гра).

«Динамо» — «Говерла». 3:0. 17 348 глядачів. Рефері — Головков (Луганськ). Голи: Мбокані, 22, Ленс, 29, Сидорчук, 84.

Бомбардири: Девич («Металіст») — 13 м’ячів, Ярмоленко («Динамо»), Селезньов («Дніпро») — по 8, Адріано («Шахтар»), Болі («Зоря»), Мораєс («Металург» Д), Мбокані («Динамо») — по 7.

Мешканці верхньої частини турнірної таблиці здобули перемоги. Лише «Шахтар», не маючи жодного опору з боку севастопольців, легко заробив три очки. Про кримську команду слід вести окрему розмову: є загроза, що вона піде сумним шляхом «Кривбаса» та «Арсеналу».

Як стало відомо з надійних джерел, ситуація в ФК «Севастополь» нині досить складна: ніби більшість гравців не отримують зарплату із серпня, а борги за преміальними тягнуться ще з Першої ліги. Керівники клубу постійно годують гравців обіцянками — мовляв, «розрахуємося вже наступного тижня». Є інформація, що основний інвестор не збирається надалі фінансувати команду.

Нагадаємо, що нинішній чемпіонат України вже втратив один клуб — через відсутність фінансування київський «Арсенал» припинив боротьбу в УПЛ. А минулого літа елітний дивізіон залишився без професіональної команди з Кривого Рогу.

Але продовжимо огляд туру. «Чорноморець» здолав у Полтаві «Ворсклу» за рівної та гострої боротьби. А от «Дніпро» і «Динамо», хоч і виграли з переконливими рахунками, в особі футболістів із Маріуполя та Ужгорода мали гідних суперників. Лише перевага в майстерності дозволила командам з берегів Дніпра взяти гору.

Гостре протистояння спостерігалося також у Львові. Спершу забили «Карпати», та потім донеччани зрівняли рахунок і вийшли вперед, маючи певну перевагу. Але господарі останньої миті таки врятувалися.

Втім, найзакрученіший сюжет подарував поєдинок у Сімферополі. У першому таймі двічі відзначилися волиняни. Спершу Селін виграв повітряну дуель та вивів сам на сам із воротарем Мемешева — 0:1. Ініціативою володіла сімферопольська команда, а моменти створювала — луцька. Вона й заробила пенальті. Але воротар «Таврії» Кахріман парирував одинадцятиметровий від Еріка.

Втім, за кілька хвилин Матей пробивав по центру воріт, виконуючи штрафний удар метрів з 35, а голкіпер сімферопольців не втримав м’яч у руках — 0:2. Маже одразу Ерік міг забити і довести рахунок до розгромного, однак після його пострілу м’яч ледве зачепив поперечину й опинився за межами поля.

Склалося враження, що «Волинь» зарано повірила в свою перемогу, розтринькавши купу нагод забити. Натомість господарі одразу після перерви зробили крок до порятунку, коли Назаренко у притаманному йому стилі ефектно реалізував штрафний — 1:2. Натомість лучани не забили ще один пенальті. Потім через задимленість поля рефері на кілька хвилин зупинив зустріч. А коли гра поновилася, господарі провели швидку комбінацію: Назаренко вивів на ударну позицію Гомеса, котрий не схибив — 2:2.