«Сучасна концепція міжнародної безпекової архітектури закладалася після Другої світової війни. Вона, справді, дуже ефективно працювала впродовж багатьох десятиліть і мала вигляд майже досконалої, якби не одне «але»: росія, яка напала на Україну», — зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час відкриття Конференції голів парламентів держав—членів Групи семи.
Спікер парламенту зауважив, що війна росії проти України показала вади безпекової архітектури, які терміново треба усунути й модифікувати: «Але чи можна її модифікувати, не враховуючи результати цієї війни? Безперечно, ні. Навіть більше: щоб бути успішною, ця версія безпекової архітектури має базуватися на результатах цієї війни, яку нині веде росія проти України».


Під час конференції.

Руслан Стефанчук наголосив, що результатом цієї війни має стати, по-перше, Перемога України та капітуляція росії, по-друге, покарання росії як країни-агресора згідно з нормами міжнародного права, по-третє, відновлення України насамперед коштом рф: «путін має отримати чек за цю війну від усього цивілізованого світу, лише тоді ми відновимо повагу до міжнародного права, лише тоді демо-кратія переможе».

«Ми маємо вирішити це сьогодні. Україні потрібні позитивні сигнали. І вони є: Україна своїми активними високофаховими діями української армії спростувала міф про непереможність російської армії; безпека знову стала цінністю, про яку говорять, над якою думають; об’єднаний світ разом з Україною демонструє, що нікому у XXI столітті не дозволено на власний розсуд перекроювати кордони сьогоднішнього світу», — наголосив Голова Верховної Ради України під час свого виступу.

Водночас Руслан Стефанчук акцентував, що новий історичний цикл безпеки на європейському континенті й у світі загалом можливий лише тоді, коли Україна за консолідованої підтримки партнерів переможе росію у розв’язаній нею війні. «Що довше тягнеться ця війна, то довше український народ і ваші народи платять за те, що вона триває. Український народ платить життями своїх кращих синів і доньок, ваші народи платять податок путіну на війну — підняття цін на енергоресурси та інші речі. Тому у наших спільних силах зупинити це якомога швидше».

«Потрібна саме та зброя, яку Україна просить, і вона потрібна саме зараз», — заявив спікер парламенту, зазначивши, що він провів велику кількість перемовин із колегами — спікерами «Великої сімки»: «Основне питання — збройна та фінансова підтримка України».

«Сьогодні весь світ разом з Україною має визнати одну очевидну річ — ми живемо поруч із державою-терористом. Відповідь має бути симетричною: весь світ має змусити відчувати їхню провину як держави-терориста. Ми не маємо закривати очі на це, лякаючись погроз із боку росії чи продаючи наше мовчання за дешеві газ чи нафту. Ми маємо сказати світові, що росія сьогодні — це держава-терорист», — наголосив Голова Верховної Ради України, додавши, що світ відповідальний за історичний момент:

«Сьогодні ми маємо діяти разом швидко й безумовно. Настав час великих рішень, великих справ, великих перемог. Знаю, що це під силу країнам «Великої сімки» — вашим великим народам разом із великим українським народом!»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua