У Бахчисарайському районі суд притягнув до відповідальності шість осіб, які під час весілля у ресторані «Арпат» танцювали під пісню «Червона калина» та підспівували виконавцю. Спочатку протокол склали на одну з організаторок свята, родичку нареченого, а потім «за дискредитацію збройних сил росії» покарали й інших. 15 діб перебування за гратами отримав власник ресторану, по 10 діб — діджей та одна з учасниць весілля, мати нареченого — 5 діб арешту. На 50 тисяч рублів оштрафовані мати нареченої і дружина власника ресторану, котрі мають неповнолітніх дітей. Сам ресторан окупаційна влада закрила на перевірку.

У протоколі поліції зазначається: «У банкетному залі ресторану «Арпат» організатор весілля допустила виконання української пісні «Червона калина», в тексті якої містяться слова «визволяти братів-українців з московських кайдан», що, відповідно до висновку фахівця № 33/5557, використовує ОУН, діяльність якої заборонено на території Російської Федерації».

На весіллі у Сімферополі для гостей звучала інша популярна пісня Stefania — українського гурту Kalush Orchestra, переможця «Євробачення». Після респотів відео з цих весіль кремлівський куратор окупованого Криму Сергій Аксьонов визнав, що на півострові посилився проукраїнський рух, та пригрозив мешканцям переслідуваннями за проукраїнську позицію.

У своєму зверненні, оприлюдненому на телеграм-каналі, колаборант заявив: «В інформаційному просторі з’являються відео з публічних заходів у Криму, на яких учасники скандують проукраїнські гасла, співають націоналістичних пісень.

Вважаю, що і організаторів, і учасників таких розваг потрібно притягувати до відповідальності, звільняти з посад, вживати інших заходів у межах законодавства. Для тих, хто підтримує український режим, раціональним та логічним буде виїхати до тієї країни, яку вони так люблять». Він наголосив, що за українські пісні і гасла буде кримінальна відповідальність, «зрадників» ідентифікуватимуть за відеозаписами, позбавлятимуть посад і закриватимуть їхній бізнес.

Після цієї заяви звільнили з роботи викладача Білогірського технікуму, який в аудиторії, де почали збиратися учні, включив на комп’ютері українську пісню про безпілотники Bayraktar. Її автор — кадровий військовий Тарас Боровок. У МВС рф повідомили, що за фактом «екстремізму» поліція веде перевірку.

Російські чиновники та блогери називають українські пісні «нацистськими» і погрожують їх виконавцям та слухачам: «Тварюки, ми кожного знайдемо, з кожного спитаємо». Пропагандист владімір соловйов після того, як у серпні у селищі Щокіно Ленінського району у барі «Краб» відвідувачі попросили діджея поставити пісню «Дике поле» українського гурту Yarmak, закликав бар спалити, бізнес його власника знищити, а самого покарати. Анімаційне відео до патріотичної пісні гурт презентував у липні, щоб підтримати ЗСУ. Як повідомляють Крим.Реалії суд визнав діджея Юрія Родіонова винним в адміністративному правопорушенні за частиною 1 статті 20.3 КпАП росії (пропаганда чи громадське демонстрування нацистської атрибутики) і оштрафував його на 40 тисяч рублів та відправив за грати на 10 діб. Штраф довелося сплатити і відвідувачу бару.

Народний депутат Рефат Чубаров на своїй сторінці у Фейсбуці зазначив: «В історії кримськотатарського народу вже був період, коли за виконання заборонених пісень людей піддавали репресіям та переслідуванням. Це було в роки насильницького утримання корінного народу Криму у віддалених районах Центральної Азії, Сибіру та Уралу». І додав: «путінський режим дедалі більше копіює методи залякування і придушення суспільства, властиві комуністичному режиму СРСР».