Починав з мангалів та кованих конструкцій (перил, драбин, решіток), нині робить паркани. Через бойові дії він залишив рідний Краматорськ та переїхав до Дніпра.
За кілька днів до війни Костянтин орендував офіс, закупив метал і вже мав виконувати замовлення — робити металеві паркани з профнастилу. Планував розширювати бізнес на кілька областей, але почалася війна.
«Людям було не до встановлення воріт, треба було рятувати життя та майно. Кілька місяців я волонтерив у Краматорську, допомагав з евакуацією місцевим. Уже у квітні, орендувавши машину, я вивіз метал, свої інструменти, столи для зварювання й стелажі до Дніпра. Навіть на той час про відновлення роботи ще не думав, але розумів, що рятую активи — саме вони дадуть можливість заробляти надалі», — згадує чоловік події квітня.
Будучи реалістом, Костянтин не надто вірив у те, що під час війни люди замовлятимуть паркани. Втім, згодом на новому місці підприємець орендував майданчик для виробництва в одному з промислових цехів. Невдовзі дізнався про консультації від Проекту «Економічна підтримка Східної України» для малого бізнесу з відновлення роботи. Консультантка допомогла Костянтину налаштувати таргетовану рекламу, посприяла з просуванням послуг через сайт. Згодом підприємець отримав перші замовлення. Кількість клієнтів зросла — від двох до дванадцяти на місяць.
Складнощі, звичайно, були. Адже вдома, на Донеччині, Костянтина добре знали й він отримував замовлення з різних міст свого регіону. Та зараз колишні клієнти або виїхали, або не мають грошей, залишаючись у небезпечних районах області.
Ознайомившись у Дніпрі з новим для себе ринком, чоловік почав виконувати замовлення для жителів цього міста.
Крім виготовлення воріт, Костянтин має ідеї виробляти ще й металеві печі — «буржуйки».
«В умовах відсутності газу ці пічки здатні допомогти людям обігріти свої оселі й перезимувати. Тож найближчим часом виготовлятиму саме їх. У мене вже є креслення такої енергоефективної печі, хочу зробити її доступною за ціною та розмірами, аби люди могли дозволити собі таку покупку. За середньої вартості таких виробів десь у шість тисяч гривень я планую робити по чотири тисячі й, гадаю, вони матимуть попит».
Костянтин Кузнецов упевнений, що йому не доведеться довго мешкати в сусідній області. Він планує повернутися до рідного українського Краматорська. І вірить, що там для нього буде багато роботи, зокрема й із відновлення парканів та інших об’єктів.
Проект USAID «Економічна підтримка Східної України».
Фото зі сторінки Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» у Фейсбуці.